از هر دری سخنی

در دفاع از سوسیالیسم (۶۹) پیام به کنگره‌ی ۱۸ سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت)

جمعی از هواداران سازمان فدائیان خلق ایران – اکثریت(داخل کشور): آنهایی که به صراحت قاتلین و جنایتکاران را با رای خود تطهیر کردند و گفتند که اگر روحانی دوباره کاندید شود باز هم به ایشان رای خواهند داد و آنهایی که در آستان ولایت فقیه کماکان امید به الطاف دیکتاتور دارند، بیکار نخواهند نشست و اگر بر این خانه استیلا یابند…

رفقا، دوستان، یاران و همرزمان!

اطلاع یافتیم که کنگره‌ی ۱۸ سازمان با محوریت تدوین چند و چون کنش‌گری سازمان در بازه‌ی زمانی پس از برگزاری این کنگره و مسائل مرتبط با آن و پیوند سازمان با حزب چپ ایران (فدائیان خلق)، در حال برگزاری است. به همین مناسبت به عنوان جمعی از هواداران سازمان فدائیان خلق ایران – اکثریت(داخل کشور) به شما اعضای محترم شرکت کننده در کنگره، دوستان و رفقای گرامی شادباش می‌گوییم و لازم می‌دانیم بخشی از دغدغه‌ها و نگرانی‌های خود را با شما در میان بگذاریم.

رفقا!

کنگره ۱۸ سازمان شرایط دشواری برای تصمیم‌گیری دارد و این برای ما هم بعنوان جمعی از هواداران سازمان که مخالفت جدی با برخی از سیاستهای رهبران آن در گذشته و حال داشته و داریم، قابل درک است. از این رو هر گونه مصوبه کنگره به یک اقدام تاریخی در حیات سازمان تبدیل خواهد شد.

ما واقفیم که طولانی شدن تحقق کامل اهداف «دوره‌ی گذار» و قرار مصوب کنگرهٔ شانزدهم سازمان در خصوص «سمت‌دهی مجموعهٔ سازمان در جهت تثبیت حزب چپ ایران (فداییان خلق)» از یک سو و فریبکاری فرصت‌طلبان در کمین نشسته‌ که برای تحمیل دوباره‌ی سیاست فاجعه‌بار «شکوفایی جمهوری اسلامی» این‌بار در پوستین «اصلاح طلبی» و «اعتدال‌گرایی» آستین بالا زده‌اند، همچنین ذوق‌زدگی گریزپایانی که برای کوچ به خانه‌ی جدید سر از پا نمی‌شناسند و در آخر، انتظار هواداران محروم از مشارکت در حیات سیاسی و تشکیلاتی سازمان که دورادور شاهد ماجرا هستند، کنگره را در شرایط دشواری برای تصمیم‌گیری نهایی قرار داده است. دشواریهایی که شما رفقای حاضر در کنگره را برای تصمیم‌گیری تاریخی که با سرنوشت، هویت و حیثیت سازمان گره خورده است به احساس مسئولیتی بیش از پیش و توجه به تمامی ابعاد موضوع فرا می‌خواند.

رفقا!

ما نگرانیم. ما هواداران محروم از مشارکت در حیات سیاسی و تشکیلاتی سازمان نگران برآمد فرصت‌طلبانی هستیم که برای مغازله با حکومت اسلامی به سجل و هویت حقوقی و امضاء شناخته شده نیاز دارند. آنهایی که به صراحت قاتلین و جنایتکاران را با رای خود تطهیر کردند و گفتند که اگر روحانی دوباره کاندید شود باز هم به ایشان رای خواهند داد و آنهایی که در آستان ولایت فقیه کماکان امید به الطاف دیکتاتور دارند، بیکار نخواهند نشست و اگر بر این خانه استیلا یابند، سازمان را به زائده‌ی سیاستهای «اصلاح‌طلبان» نظام دینی حاکم بر ایران تبدیل خواهند کرد تا دگر باره سالها بگذرد و فداکاری‌هایی به بهای جان صدها فدایی خلق، آب رفته را به جوی بازگرداند.

رفقا!

ما هستیم تا ضمن مبارزه با جریان سازش و فرصت‌طلب در کمین نشسته، به سهم خود در پایداری و دفاع از هویت این خانه بکوشیم. هستیم تا در جبهه‌ای از نیروهای چپ که امروز در سیمای «حزب چپ ایران(فدائیان خلق)» خود را نشان داده است، و همانطور که در پیام به کنگره‌ی وحدت آن را «از نزدیک‌ترین رفقای خود در میان نیروهای چپ و در جبهه دمکراتیک کشورمان» ارزیابی کردیم، همکاری سیاسی و رفیقانه داشته باشیم.

به باور ما تلاش برای تثبیت و گسترش جبهه‌ چپ ایران در یک فرایند همگرایی سیاسی، آن رویکردی است که امروز و متناسب با شرایط حاکم بر کنگره ۱۸ سازمان و رهایی از دغدغه‌های استیلای فرصت‌طلبان بر سرنوشت سازمان فدائیان خلق ایران(اکثریت) رهگشای دشواری‌ها‌ خواهد بود.

جمعی از هواداران سازمان فدائیان خلق ایران – اکثریت(داخل کشور)

۱ مهر ۱۳۹۹

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا