اجتماعی

رانش جاده در ۲۲ محور روستایی / آب شرب ۶۲۵ خانوار همچنان قطع است

سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور آخرین وضعیت مناطق سیل‌زده در تالش را تشریح کرد.

«علی بختیاری» سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره آخرین وضعیت وقوع سیل در تالش گفت: براثر وقوع سیل ۱۸۰ واحد مسکونی درگیر سیل شدند که منجر به تخریب کامل ۲۰ واحد مسکونی و از بین رفتن اثاثیه در ۳۰ واحد مسکونی شده است و مابقی منازل نیاز به تعمیر دارند.

وی ادامه داد: به دلیل وقوع سیل در این منطقه آب شرب ۱۱۶۲ خانوار قطع شده که در حال حاضر آب ۵۳۷ خانوار وصل شده است. همچنین برق ۲۴۰۰ خانوار قطع شده که در حال حاضر تنها برق ۹۵ خانوار هنوز وصل نشده است. گاز ۴۲۸ خانوار نیز قطع شده و هنوز گاز ۷۵ خانوار هنوز وصل نشده است.

سخنگوی سازمان مدیریت بحران خاطرنشان کرد: در ۲۲ محور روستایی رانش جاده گزارش شده است که در حال حاضر همچنان ۶ محور مسدود است. همچنین پل اصلی تالش در حال تخریب بود که عبور و مرور از روی آن ممنوع شده است و عملیات انحراف آب از قسمت سالم پل آغاز و تعمیر پل توسط راهداری در دست اقدام است.

بختیاری خاطرنشان کرد: احداث کف بند  و دیواره ها بعد پل اصلی تالش توسط آب منطقه‌ای از محل بند واو در دست اجرا است همچنین ساخت دیواره در بخشی که دچار رانش شده در چوبر توسط شهرداری از محل داخلی در دست احداث است. در ضمن پل اصلی شهر اسالم توسط شهرداری از محل منابع داخلی در حال ترمیم است.

وی ادامه داد: تلفن ۵۰۰ مشترک روستایی قطع است و دستور لازم به مخابرات برای برقراری ارتباط داده شده است.همچنین فیبرنوری کشوری آسیب دیده و در دست تعمیر است، پل عابر متصل به پل اصلی تالش نیز تخریب شده است، اما بدلیل وجود فیبر نوری شهرداری نمی‌تواند در ساخت آن فعلا اقدامی داشته باشد.

سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور با بیان اینکه از سپاه استان درخواست تامین تجهیزات راهداری بیل زنجیری و لودر شده است، گفت: در تامین سنگ وزنی برای ترمیم پل‌ها با مشکل جدی مواجه هستیم البته تاکنون ۲۰ کامیون از سد شفارود تامین شده، اما نیاز به مساعدت در این زمینه است. خوشبختانه شهرداری تالش نسبت به تکمیل پل کمربندی شهر برای تردد ماشین‌های سواری  سبک وسنگین مشغول فعالیت است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا