دیدگاه‌ها

احمد زیدآبادی: جناب خوئینی‌ها فکر نان باش که خربزه آب است!

ظاهراً آقای خوئینی‌ها تصور می‌کند که نخبگان و فعالان و تحلیل‌گران سیاسی منتظر دستور وی و مردم سرخورده و ناراضی هم منتظر دستور نخبگان و فعالان و تحلیل‌گران سیاسی‌اند تا همۀ مشکلات را نادیده بگیرند و به سوی انتخابات شتاب کنند!

سید محمد موسوی خوئینی‌ها با اظهار نگرانی ازاحتمال حذف پست ریاست جمهوری و توصیف این نهاد به عنوان “نماد جمهوریت نظام” نیروهای خواهان اصلاحات را به شرکت فعال در انتخابات سال آینده فراخوانده است.

وی با خطاب قرار دادن “نخبگان، فعالان و تحلیل‌گران سیاسی” از آنها خواسته است که با تمام توان برای اقناع مردم ناراضی برای حضور در انتخابات تلاش کنند تا به زعم او “این نهاد و نماد جمهوریت مستحکم‌تر از پیش بماند و خیال محو آن از سر خام‌اندیشان و احیاناً بدخواهان بیرون شود.”

ظاهراً آقای خوئینی‌ها تصور می‌کند که نخبگان و فعالان و تحلیل‌گران سیاسی منتظر دستور وی و مردم سرخورده و ناراضی هم منتظر دستور نخبگان و فعالان و تحلیل‌گران سیاسی‌اند تا همۀ مشکلات را نادیده بگیرند و به سوی انتخابات شتاب کنند!

یعنی ایشان نمی‌داند که دلایل رویگردانی مردم از انتخابات و بی‌تفاوتی‌شان نسبت به ریاست جمهوری، امورِ عینی و تجربه شده‌ای است که بدون ریشه‌یابی و حل آنها نمی‌توان رغبتی نسبت به انتخابات در تودۀ مردم پدید آورد؟

از دورۀ ریاست جمهوری سید محمد خاتمی یک پرسش در مقابل نخبگان و تودۀ مردم قرار گرفته و چون هیچگاه پاسخ روشن و قانع کننده‌ای از سوی دستگاه‌های رسمی به آن داده نشده روز به روز بزرگتر شده و به صورت یک چالش جدی و عمیق در آمده است. آن پرسش این است که وقتی کاندیدایی برای رفع معضلات فزایندۀ جامعه، وعده‌های رنگارنگ می‌دهد و مردم هم با شور و شوق و رأی قاطع خود او را انتخاب می‌کنند، چرا پس از عزیمت به پاستور، قادر به تحقق وعده‌های انتخاباتی خود نیست؟ پاسخ خودِ رؤسای جمهور و قاطبۀ صاحب‌نظران این است که قدرت واقعی در جای دیگری است و رئیس جمهور به قول خاتمی یک تدارکچی و به قول سعید حجاریان یک حاجب‌الدوله بیشتر نیست!

خب، حالا آقای خوئینی‌ها با چه استدلالی نقش یک تدارکچی یا حاجب‌الدوله را تا حد نماد جمهوریت بالا می‌برد و از همگان می‌خواهد که برای حفظ و تحکیم آن فعالانه وارد میدان شوند؟

از نگاه یک آدم معمولی، چنین رئیس جمهوری چه ارجحیتی بر یک نخست وزیر احتمالی دارد که او بخواهد برای حفظ‌اش سینه چاک دهد؟

اصل داستان این تغییر و جایگزینی هم البته جدی به نظر نمی‌رسد و به نظرم آقای خوئینی‌ها نیز چون دلیل دیگری برای تحریک مخاطبان به شرکت پرشور در انتخابات نداشته آن را بهانه‌ای برای طرح منویات خود قرار داده است!

به آقای خوئینی ها لازم است یادآور شد که این دور خود چرخیدن‌ها گرهی از کلاف سردرگم مصائب این کشور نمی‌گشاید پس بهتر است به فکر نان باشد که گفته‌اند خربزه آب است!

برگرفته از تلگرام نویسنده

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا