دیدگاه‌ها

بیانیه حزب کمونیست پرتغال علیه مداخله در امورداخلی بلاروس!

م. چابکی: ما به نمایندگی ازطرف حزب کمونیست پرتغال همبستگی خود را  با کمیته مرکزی حزب کمونیست بلاروس علیه دخالت خارجی که اهداف آنان آغاز طرح کودتا برای تغییر رژیم مورد نظر ایالات متحده، ناتو و اتحادیه اروپا در بلاروس است اعلام  می داریم.

ما از حزب کمونیست بلاروس  برای احقاق حقوق مردم – کارگران و حفظ حاکمیت ملی کشورشان حمایت می کنیم. ما عملیات بی ثبات سازی – در حوزه های سیاسی، اقتصادی، نظامی، دیپلماتیک و رسانه ای را که مراکز تصمیم گیری آن امپریالیست ها در درجه اول ایالات متحده هست، محکوم می کنیم. ما نتیجه تلاش معترضان  برای گسترش خشونت، تحریم اقتصادی، فلج  کردن نهادهای دولتی و ترویج  بحث های  فرسایشی در باره  نتایج انتخابات ۹ اوت که  نظام قانونی کشور بلاروس را زیر سوال برده اند، رد می کنیم.

مردم بلاروس مشکلات خود را می دانند. عدم رضایت آنان از چگونگی  عقب مانده ترین اقشار جامعه، نیروی ضد دمکراتیک – راستگرایان افراطی – نئوفاشیسم  است که برای بدست گرفتن قدرت اختیار خود را به امپریالیسم خواهند داد.

همانطوریکه آزمون چندین کشور اروپای شرقی نشان داد، اگر عملیات آنان  موفقیت آمیز بود، مهم نیست با چه نام ریاکارانه ای “دمکراسی”  و “صلح جویانه” در نهایت به دست گرفتن  حاکمیت و استقلال ملی با  نقض واقعی حقوق  دموکراتیک  و کاهش سطح زندگی اکثریت قریب به اتفاق مردم بلاروس با انتقال بخش راهبردی اقتصاد کشاورزی تا صنعت مدرن  دراختیار سرمایه سالاران جهانی قرار می گرفت.

امپریالیسم همچنین قصد دارد  پیوند مهم همکاری و روابط اقتصادی نزدیک را با دیگر کشورها مانند فدراسیون روسیه – چین  قطع کند تا با گسترش نفوذ ایالات متحده، اتحادیه اروپا و ناتو بلاروس را به لبه پرتگاه  رویارویی با فدراسیون روسیه بکشاند.

حزب کمونیست پرتغال  سال های ۲۰۱۳ – ۲۰۱۴ کودتا در اوکراین را یاد آور می شود  که  چه عواقب دلخراشی برای کارگران و مردم اوکراین بوجود آمد. آنان با اقدامات وسیع  تبلیغاتی از جمله عملیات خرابکا را نه و جنایتکارانه گروه های فاشیستی (باندرا)  به برادر کشی  وجنگ متوسل  شدند.

حزب کمونیست پرتغال همبستگی خود را با مبارزه کمونیست ها و سایر میهن پرستان بلاروس، کارگران  وتوده ها  در دفاع از حاکمیت، استقلال و تمامیت ارضی  برای حق تعیین مسیر و توسعه  بدون تحمیل و دخالت با  دفاع از دستاوردهای مهم اقتصادی – اجتماعی بلاروس پس از تخریب اتحاد شوروی که موفق به حفظ سلامت جامعه شده است ابراز می دارد.

روابط بین المللی حزب کمونیست پرتغال  ۱۷ سپتامبر ۲۰۲۰ لیسبون

م. چابکی ۳ مهر ۱۳۹۹ برابر با ۲۴.۰۹.۲۰۲۰

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا