فرهنگی

دستور تخلیه شش روستای مرزی سردشت

شورای عالی امنیت رژیم «ولایت فقیه»به بهانه قرار گرفتن شش روستای “نوکان، هرزنه، گاکی، بردان، گوره شیر و تیت سفلی” در مجاورت نوار مرزی دستور تخلیه این روستاها را صادر نموده است….

کمال حسین‌پور، نماینده سردشت در مجلس شورای اسلامی، به صدور دستور برای تخلیه شش روستای این منطقه به دلیل واقع شدن در «حریم قرمز مرز» اعتراض کرد.

به گزارش کردستان میدیا، هنگ مرزی رژیم در شهرستان سردشت به اهالی این روستاها اعلام کرده‌ که بنا بر مصوبه شورای عالی امنیت رژیم باید هرچه سریع‌تر برای تخلیه روستاهای خود اقدام نمایند.

همچنین اداره تأمین شهرستان سردشت نیز اعضای شورای روستای “بردان” را احضار و بنا بر مصوبه شورای عالی امنیت رژیم نسبت به تخلیه فوری روستا هشداری داده‌اند.

این شش روستا بدلیل قرار گرفتن در مجاورت نوار مرزی از هرگونه امکانات رفاهی، برق و راه‌های ارتباطی بی‌بهره هستند.

مصوبه شورای عالی امنیت رژیم مبنی بر تخلیه این شش روستا با خشم مردم این منطقه همراه شده و اعلام کرده‌اند که حاضر به ترک محل زندگی خود نمی‌باشند.

در همین راستا “کمال حسین پور” نماینده شهرستان‌های سردشت و پرانشهر در مجلس فرمایشی رژیم طی نامه‌ای به “علی شمخانی” رئیس شورای عالی امنیت رژیم مراتب اعتراض خود نسبت به تخلیه این روستاها را ابراز داشته اما تاکنون از نهاد ذیربط هیچگونه پاسخی داده نشده است.

رژیم ایران در حالی دستور تخلیه این شش روستا را بدلیل مجاورت در نوار مرزی صادر نموده که شغل اصلی اهالی این روستاها اغلب کشاورزی و دامداری بوده و رژیم بدون درنظر گرفتن محلی مناسب برای اسکان اهالی این روستاها آنان را مجبور به ترک محل زندگی خود می‌نماید.

این شش روستای مرزی سردشت دارای بیش از ۶٠ خانوار و بیش از ٢٠٠ نفر جمعیت دارند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا