بین‌المللی

سندرز: دموکرات‌ها برنامه‌هایی برای حذف ترامپ پس از شکست دارند

سناتور برنی سندرز در سخنانی برای مطمئن ساختن دموکرات‌ها گفت، در صورت شکست دونالد ترامپ در انتخابات نوامبر و امتناع او از ترک قدرت، چند برنامه برای رسیدگی به این سناریو وجود دارد.

به گزارش ایسنا، سناتور برنی سندرز در مصاحبه با بیل ماهر گفت، لیبرال‌ها اطمینان بسیاری دارند که جو بایدن، نامزد ریاست جمهوری دموکرات‌ها در انتخابات برنده می‌شود اما دموکرات‌ها طرح‌هایی در دست دارند که اگر ترامپ از ترک قدرت امتناع کرد، با او مقابله کنند.

او گفت: حرف آخر اینکه، کارهایی هست که ما اکنون باید انجام دهیم تا از پیروزی بایدن مطمئن شویم. و اگر ترامپ برای ماندن در قدرت پس از شکست تقلا کند، برنامه‌هایی در دست است که از خروج او از قدرت اطمینان حاصل می‌کند. اما در حال حاضر، ظرف پنج هفته آتی کار و هدف ما شکست او و شکست او به شکلی بد است.

این اظهارات سندرز در بحبوحه انتقاد شدید دموکرات‌ها از امتناع ترامپ به تعهد برای انتقال مسالمت‌آمیز قدرت در صورت شکست او در انتخابات نوامبر مطرح می‌شود.

ترامپ در انتقاد به رای‌گیری پستی و انتقال قدرت چهارشنبه به خبرنگاران در کاخ سفید گفت: باید ببینیم چه پیش می‌آید اما خب من انتقاد شدیدی به رای‌گیری داشته‌ام. این رای‌گیری یک فاجعه است. این نوع رای‌گیری خارج از کنترل است و دموکرات‌ها به خوبی از آن آگاهند. پیش‌بینی می‌کنم که دیوان عالی آمریکا در نهایت شخص پیروز را معرفی کند.

سناتور سندرز در واکنش به این صحبت‌های ترامپ گفت: صد سال سیاه هم فکرش را نمی‌کردم که روزی درباره این حرف بزنم که اگر یک رئیس‌جمهوری نخواست بعد از شکست در انتخابات از قدرت کنار برود، چه کاری باید انجام شود. اما خب امروز در چنین وضعیتی هستیم. به حرف‌های ترامپ گوش کنید. به آنها کم محلی نکنید.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا