حقوق بشر

پدر امیرحسین مرادی، زندانی سیاسی محکوم به اعدام خودکشی کرد

صبح روز دوشنبه ۷ مهر ماه ۱۳۹۹، محمد مرادی، پدر امیرحسین مرادی، از بازداشت شدگان محکوم به اعدام اعتراضات آبان ۹۸، دست به خودکشی زده و جان خود را از دست داد….

به گزارش خبرگزاری هرانا، امیرحسین مرادی، سعید تمجیدی و محمد رجبی، سه معترض دستگیر شده در اعتراضات سراسری آبان ۹۸ هستند که حکم اعدام آنان پس از تایید در دیوان عالی کشور و ترند جهانی شدن هشتگ اعدام نکنید، مجددا توسط این نهاد جهت بررسی پذیرفته شد.

علت خودکشی پدر آقای مرادی از سوی خانواده، «فشارهای زیاد روانی» و «بلاتکلیفی» و «نگرانی از اجرای حکم اعدام» فرزندش اعلام شده است.

مادر امیرحسین مرادی به کانال امتداد گفته که جنازه پدر خانواده را «در زیرزمین خانه» پیدا کرده‌اند و او «تا لحظه اخر و مرتبا درباره پسرش صبحت می‌کرده و آرزو داشته یک روز دوباره همگی بر سر یک سفره بنشینند».

او همچنین گفته است پس از وقوع این اتفاق، «نیروهای امنیتی در خانه حضور دارند و چند ساعتی بوده که تعدادی خبرنگار منتسب به صدا و سیما در حیاط خانه حضور داشتند که خواهان گفت‌وگو بوده‌اند».

در همین حال مهدی محمودیان، وکیل و فعال مدنی ساکن ایران، نیز با اشاره به خبر خودکشی پدر امیرحسین مرادی، هدف از حضور این افراد در منزل او را گرفتن «اعترافات اجباری» از خانواده مرادی اعلام کرده است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید

@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا