گوناگون

آقای روحانی! گرانی مرغ و تخم مرغ هم تقصیر آمریکاست؟!

نماینده تهران در مجلس یازدهم، در تذکری به حسن روحانی، از وضعیت گرانی های بازار سخن گفت.
به گزارش مهر، محسن دهنوی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی طی اخطار قانون اساسی، گفت: مطابق با قانون اساسی دولت وظایفی را برای تأمین مایحتاج مردم برعهده دارد و باید در این راستا فعالیت کند.

او  خطاب به روحانی، گفت: آقای روحانی امروز بازار چه وضعی دارد؟ مرغ کیلویی ۲۲ هزار تومان شده و تخم مرغ شانه‌ای ۳۸ هزار تومان و سیب زمینی کیلویی ۴ هزار تومان شده است.

آیا این گرانی‌ها همه تقصیر آمریکاست!؟نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بسیاری از مشکلات بازار به دلیل سوءمدیریت است و ما واقعاً خجالت می کشیم بین مردم برویم.دهنوی بیان کرد: یکی از مردم اخیراً به بنده پیامک زده مبنی بر اینکه بنده کارمند دولت هستم و حقوق ما سال ۹۴ معادل ۲ سکه بود اما الان معادل یک ربع سکه شده است و چگونه باید زندگی خود را با این شرایط اداره کنیم.وی گفت: مجلس طرحی برای تأمین کالاهای اساسی تهیه کرده اما متأسفانه دولت به دنبال تخریب این طرح است، در حالی که قرار است ماهانه ۱۲۰ هزار تومان به ۲۰ میلیون نفر از اقشار ضعیف جامعه جهت تهیه کالاهای اساسی داده شود.

این نماینده مجلس افزود: کل بارِ مالی اجرای این طرح برای دولت ۳۰ هزار میلیارد تومان یا یک میلیارد دلار است اما دولت می‌گوید چنین اعتباری ندارد!دهنوی گفت: دولتی که هنوز ۲۰ میلیارد دلار ارز ۴۲۰۰ تومانی را تعیین تکلیف نکرده و معلوم نشده که این ارز به کجا رفته است، برای یک میلیارد دلار تأمین مایحتاج مردم می‌گوید پول ندارم.وی تصریح کرد: بعضاً دولتمردان می‌گویند که مجلس می‌خواهد کشور را کوپنی اداره کند که در پاسخ به آنان باید بگویم شما کشور را به چنین وضعی رساندید و ما باید مطمئن باشیم کسی در کشور گرسنه نمی‌ماند به همین دلیل باید کالاهای اساسی اقشار ضعیف جامعه به آنان داده شود.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا