بین‌المللی

تظاهرات صدها اسرائیلی در تل‌آویو و بیت‌المقدس علیه نتانیاهو

قبل از اجرایی شدن اعمال محدودیت‌ها بر هرگونه تجمع و تظاهرات، صدها اسرائیلی تظاهراتی ضد دولتی در بیت‌المقدس و تل‌آویو برگزار کردند.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت تلویزیون i۲۴news، صدها اسرائیلی شب گذشته قبل از اجرایی شدن محدودیت‌ها بر تظاهرات‌ها که به تصویب کنست (پارلمان اسرائیل) هم رسیده در شهر بیت‌المقدس و تل‌آویو تظاهراتی علیه بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل ترتیب دادند.

۳۰۰ تن در تل‌آویو در یکی از خیابان‌های اصلی تظاهرات کردند در جریان تظاهرات نیروهای پلیس به تظاهرکنندگان گفتند، تظاهرات برگزار شده غیرقانونی است و منطقه را محاصره کردند.

این تظاهرات با درگیری‌هایی بین معترضان و نیروهای پلیس همراه شد که طی آن چهار تظاهرکننده بازداشت شدند.

در شهر بیت‌المقدس اشغالی نیز ۲۰۰ اسرائیلی در خیابان بلفور در نزدیکی مقر اقامت نخست وزیر اسرائیل تظاهرات کردند و خیابان را بستند که بلافاصله نیروهای پلیس خیابان را تخلیه کردند.

پلیس ادعا کرده، تظاهرکنندگان در تل‌آویو پروتکل‌های بهداشتی وزارت بهداشت را زیر پا گذاشتند، ماسک نداشتند و فاصله اجتماعی یک متر و نیم را رعایت نکرده بودند.

در ادامه پلیس در توجیه حمله به معترضان مدعی شد: معترضان طی ساعاتی طولانی تظاهراتی غیرقانونی را بدون هماهنگی با پلیس به راه انداختند و این تظاهرات به طور ناهماهنگ و بدون موافقت پلیس برگزار شد.

پلیس تل‌آویو البته ادعا کرده که به نوعی تلاش کرد بنا بر اعطای حق اعتراض، اجازه این تظاهرات را بدهد اما سه ساعت بعد از برگزاری، پلیس منطقه‌ای را برای تظاهرکنندگان جهت تظاهرات مشخص کرد که برخی تظاهرکنندگان با آن مخالفت کرده و به نیروهای پلیس اشیاء پرتاب کردند.

این سرکوب در حالی است که دولت اسرائیل اخیرا قانونی را تصویب کرد که برخی محدودیت‌ها را برای تظاهرات و اعتراضات در جریان اعمال دستورالعمل‌های ضد کرونایی در نظر می‌گیرد.

در این راستا دو هفته دیگر قرنطیه سراسری در اراضی اشغالی تمدید شده است. بر اساس دستورالعمل‌های جدید برگزاری تظاهرات در مسافتی تا یک کیلومتر از منزل و نهایتا با حضور ۲۰ تن مجاز است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا