گوناگون

سه هزار نفر از کارمندان ایلامی به کرونا مبتلا شدند

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام از ابتلای سه هزار و هفت نفر از کارمندان ایلامی به کرونا ویروس خبرداد.

به گزارش ایلنا، دکتر جمیل صادقی‌فر اظهار داشت: از این تعداد مبتلا یک هزار و ۸۳۷ نفر مربوط به بانک‌ها و ادارات مختلف و مابقی مربوط به پرسنل بهداشت و درمان است.

وی با اشاره به افزایش تعداد مبتلایان به کرونا در استان در مهر ماه نسبت به دو ماه گذشته افزود: دیروز شاهد افزایش بی سابقه بستری های در استان بودیم که اگر پروتکل‌های بهداشتی در استان رعایت نشود روند ابتلا و بستری بیش از این خواهد شد.

صادقی فر تاکید کرد: برای کنترل این وضعیت در مکان هایی که امکان تجمع وجود دارد باید محدودیت ها مجددا اعمال  تا وضعیت قابل کنترل شود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان تاکید کرد: با شروع فصل سرما و شیوع آنفلوآنزا حتی الامکان پنجره‌ها و در‌ب اتاق‌های مراکز عمومی برای جریان هوا باید باز گذاشته شود تا جریان هوا خطر انتقال کرونا را کاهش دهد.

صادقی فر یکی از دلایل افزایش شیوع آنفلوآنزا در زمستان را بسته نگه داشتن خانه و ساختمان‌های اداری و تجاری، پنجره‌ها و در‌ها و همچنین در جریان نبودن هوا عنوان کرد.

استان ایلام دیروز با ۱۸۰ مورد بستری بیماران کرونا ویروس یکی از بدترین روز‌های کرونایی را از ابتدای شیوع این ویروس تاکنون شاهد بود.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا