گوناگون

ادعای باکو: ارمنستان به شهر گنجه حمله کرده + فیلم

وزارت دفاع جمهوری آذربایجان امروز (یکشنبه) مدعی شد که نیروهای مسلح ارمنستان، شهر «گنجه» را مورد حملات خود قرار داده‌اند و ویدئویی از تخریب ساختمان های شهر گنجه منتشر کرد (فیلم زیر)….

بنا بر گزارش خبرگزاری روسی «اسپوتنیک»، در حالی وزارت دفاع جمهوری آذربایجان از حمله ارتش ارمنستان به شهر گنجه خبر داده است که پیش از آن وزارت دفاع ارمنستان اعلام کرده بود که باکو مواضع غیرنظامی در «استپاناکرت» قره باغ کوهستانی را مورد حملات خمپاره‌ای خود قرار داده است.

تنش‌های میان باکو و ایروان از یکشنبه دو هفته گذشته (۶ مهرماه) در خصوص منطقه مورد مناقشه قره باغ آغاز شد و دو کشور یکدیگر را به حملات مداوم به قلمروهای خود متهم کردند و این درگیری‌ها علیرغم درخواست‌های بین‌المللی از طرفین برای خویشتنداری، همچنان ادامه دارد.

«نیکل پاشینیان» نخست‌وزیر ارمنستان در جدیدترین تماس تلفنی خود با «آنگلا مرکل» صدر اعظم آلمان، ضمن متهم کردن ترکیه به ورود به تقابل نظامی دو کشور ارمنستان و آذربایجان تصریح کرد که نیروهای نظامی ترکیه به منطقه قره باغ اعزام شده‌اند.

رئیس جمهوری فرانسه پیش تر مواضع آنکارا در باره بحران قره‌باغ را «جنگ‌طلبانه» خواند و تاکید کرد که این رویکرد آذربایجان را تشویق می‌کند تا این منطقه کوهستانی مورد مناقشه با ارمنستان را با عملیات نظامی فتح کند؛ مسئله‌ای که رئیس جمهوری فرانسه آن را غیرقابل قبول می‌خواند.

رئیس جمهوری فرانسه که در جریان سفر به لتونی در یک کنفرانس خبری سخن می‌گفت،‌ تصریح کرد: «من از اظهارات سیاسی مقامات ترکیه در حمایت از آذربایجان آگاهم و این نوع سخنان را خطرناک و توام با بی مبالاتی می‌دانم.»

امانوئل ماکرون افزود: «فرانسه همچنان نگران پیام‌های جنگ‌ طلبانه ترکیه طی ساعت‌های گذشته است که از دید پاریس غیرقابل قبول و مشوقی برای تسخیر نظامی قره‌باغ توسط نیروهای نظامی آذربایجان تلقی می‌شود.»

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا