بین‌المللی

ایروان باکو را متهم به گسترش جغرافیای جنگ کرد

وزارت امور خارجه ارمنستان امروز(دوشنبه) مدعی شد که جمهوری آذربایجان با ارایه اطلاعات غلط در باره حملات از خاک ارمنستان قصد گسترش جغرافیای جنگ را دارد.

به گزارش ایرنا از مسکو، این وزارت خانه در کانال رسمی تلگرامی خود «گزارشات آخرین ساعات گذشته در مورد حملات از خاک ارمنستان به شهرک های آذربایجان را اطلاعات غلط» دانست و گفت که جمهوری آذربایجان با انتشار چنین اطلاعاتی زمینه «گسترش جغرافیای جنگ» را آماده می کند.

به گزارش منابع جمهوری آذربایجان، “حکمت حاجی اف” مشاور رییس جمهوری آذربایجان اواخر روز گذشته اعلام کرد که شهر گنجه از خاک ارمنستان مورد حملات موشکی قرار گرفته است.

وی اظهار داشت: نیروهای ارمنستان همچنین شهرستان های “ترتر”، “هورادیز” و “فضولی” جمهوری آذربایجان را مورد حمله موشکی قرار دادند که این حملات خساراتی به واحد های مسکونی و اقتصادی وارد کرده است.

به گفته حاجی اف، نیروهای جمهوری آذربایجان نیز برای جلوگیری از این حملات دست به اقدام پیشگیرانه زدند.

طی روزهای اخیر تنش‌ها بر سر منطقه قره باغ بین جمهوری آذربایجان و ارمنستان به میزان قابل ملاحظه‌ای افزایش یافته است.

جمهوری آذربایجان در این مناقشه با تکیه بر اصل حفظ تمامیت ارضی کشورها خواستار پایان اشغالگری ارمنستان شده و از سوی دیگر طرف ارمنی با استناد به اصل “حق تعیین سرنوشت” خواستار به رسمیت شناخته شدن حقوق ارامنه شده است.

گروه مینسک که با هدف میانجیگری بین دو طرف شکل گرفته است در مدت بیش از دو دهه فعالیت خود کارکرد موثری نداشته است. جمهوری اسلامی ایران که با هر دو طرف مناقشه روابط حسنه ای دارد، بارها برای کاهش تنش بین دو طرف اعلام آمادگی کرده است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا