ورزشی

آیا با شکایت النصر فینال آسیا از پرسپولیس گرفته می‌شود؟

باشگاه النصر عربستان پس از شکست مقابل تیم پرسپولیس در نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا، درباره نتیجه این بازی به کنفدراسیون فوتبال آسیا اعتراض کرد. النصر مدعی است که پرسپولیس اجازه استفاده از برخی بازیکنان را نداشته است…..

تیم فوتبال النصر عربستان سعودی با ناکامی در ضربات پنالتی در دیدار مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان باشگاه‌های آسیا، مغلوب تیم پرسپولیس تهران شد و از راهیابی به بازی فینال بازماند.

باشگاه النصر پس از این شکست، با اشاره به این نکته که برخی از بازیکنان تیم پرسپولیس اجازه همراهی سرخپوشان پایتخت ایران در لیگ قهرمانان آسیا را نداشتند، شکایت رسمی خود را به کنفدراسیون فوتبال آسیا AFC ارسال کرد.

نامه اعتراضی‌ باشگاه النصر حاکی از آن است که چندین بازیکن تیم پرسپولیس که پیش از شروع لیگ قهرمانان آسیا به پرسپولیس پیوسته‌اند، به دلیل محرومیت این تیم از جذب بازیکنان جدید، اجازه حضور در ترکیب تیم پرسپولیس را نداشتند.

جزئیات این موضوع از چه قرار است؟

باشگاه پرسپولیس تهران روز ۱۲ سپتامبر سال جاری (۲۲ شهریور) با حکم فدراسیون جهانی فوتبال FIFA، از هرگونه عقد قرارداد با بازیکنان جدید در چارچوب دو پنجره نقل و انتقالاتی بعدی محروح شد. این فاز زمانی ممنوعیت جذب بازیکن جدید در تابستان سال ۲۰۲۰ میلادی و همچنین در زمستان سال ۲۰۲۱ میلادی را در بر دارد.

اما این بازیکنان جدید پرسپولیس چه کسانی هستند و در چه تاریخی با باشگاه پرسپولیس قراردادهای خود را به ثبت رسانده‌اند؟

سعید آقایی، عیسی آلکثیر و دروازه‌بان حامد لک در روز ۱۱ شهریور، احسان پهلوان در روز ۱۲ شهریور، میلاد سرلک در روز ۱۵ شهریور، آرمان رمضانی در روز ۱۸ شهریور و سرانجام علی شجاعی در روز ۱۹ شهریور، هفت بازیکن جدیدی هستند در این مقطع زمانی با پرسپولیس قرارداد بستند.

با توجه به تاریخ ثبت این قراردادها، هیچکدام از بازیکنان نامبرده در دوران محرومیت پرسپولیس با این باشگاه قرارداد نبسته‌اند.

به این ترتیب باشگاه پرسپولیس تهران از روز ۲۲ شهریور به بعد، از اختیار و حق عقد قرارداد با بازیکنان جدید برخوردار نبوده است. گفتنی است که این وضعیت همچنان ادامه دارد.

علت محرومیت پرسپولیس از جذب بازیکنان جدید

باشگاه پرسپولیس تهران به علت بدهکاری‌های مالی متفاوت خود، از جمله بدهکاری به سرمربی سابق خود برانکو ایوانکوویچ، از سوی FIFA مجازات و از جذب بازیکنان جدید از تاریخ ۲۲ شهریور سال جاری به بعد، محروم شده است. شایان ذکر است که عدم پرداخت این مطالبات همچنین به کسر امتیاز از تیم پرسپولیس پیش از آغاز رقابت‌های لیگ برتر ایران در فصل جدید نیز منجر خواهد شد.

با توجه به این شرایط، در حال حاضر دور از انتظار به نظر می‌آید که شکایت باشگاه النصر عربستان سعودی از بخت کامیابی برخوردار باشد و تیم فوتبال پرسپولیس تهران دیدار فینال لیگ قهرمانان باشگاه‌های آسیا را از دست دهد.

 

دویچه وله

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا