بین‌المللی

جنبش فتح از لغو همه توافق‌ها با اسرائیل خبر داد

«جبریل الرجوب» دبیر کمیته مرکزی جنبش فتح سه‌شنبه شب از تصمیم این جنبش برای لغو همه توافق‌ها با اسرائیل خبر داد.

به گزارش ایرنا به نقل از المیادین، الرجوب گفت: ما تصمیم گرفتیم که همه توافق‌ها با اشغالگران را منحل کنیم.

دبیر کمیته مرکزی جنبش فتح افزود: ما به دنبال ایجاد یک مشارکت ملی فلسطین با گروه‌های فلسطینی از جمله حماس و تشکیل یک جبهه سیاسی واحد هستیم.

پیش‌تر نیز «زیاد نخاله» دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین گفته بود: سازمان آزادی‌بخش که ما برای عضویت در آن تلاش می‌کنیم، نباید اسرائیل را به رسمیت شناخته باشد و هر نوع توافق سابق با آن را باید متوقف کند.

وی افزود: مانع هیچ توافق یا تفاهم داخلی که پایه اصلی آن به رسمیت نشناختن اسرائیل باشد، نخواهیم شد. به طور گسترده در فعالیت های مردمی به صورت توافقی شرکت خواهیم کرد و گروه های مقاومت همچنان مخالف عادی سازی روابط هستند.

نخاله اضافه کرد: سازمان آزادی بخش فلسطین باید چارچوب فراگیری، براساس یک ساختار جدید برای همه فلسطینی‌ها باشد.

گروه های فلسطینی به دنبال سازش امارات متحده عربی و بحرین با اسرائیل اقداماتی برای اتحاد و تشکیل جبهه واحد فلسطینی برای مقابله با توطئه های این رژیم و آمریکا اتخاذ کردند.

مراسم امضای توافقنامه عادی‌سازی روابط میان تل‌آویو با منامه از یک طرف و پیمان صلح اسرائیل با امارات روز سه‌شنبه ۱۵ سپتامبر (۲۵ شهریور) در کاخ سفید واشنگتن و در حضور دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا به صورت رسمی امضا شد و این دو کشور کوچک عرب حاشیه خلیج فارس رابطه چندین ساله غیرعلنی خود را با صهیونیست‌ها آشکار و رسمی کردند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا