گوناگون

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس نهم بازداشت شد!

 رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی در اظهارنظری اعلام کرد که یکی از اعضای قبلی کمیسیون اصل ۹۰ پارلمان دستگیر شده است. به گزارش خبرگزاری فارس، نصرالله پژمان‌فر در پاسخ به این پرسش که از رؤسای کمیسیون‌های اصل ۹۰ کسی بوده که خودش دچار خطا و فساد شود؟ …
گفت: اینها را باید دستگاه‌های امنیتی پاسخ دهند ولی یکی از افرادی را داریم که چند روز قبل شنیدم ایشان دستگیر شدند و کارهای این‌چنینی را انجام می‌دهند. فرد مورد اشاره پژمان‌‌فر، سردار محمدعلی پورمختار، نماینده سابق مجلس شورای اسلامی و رئیس کمیسیون اصل ۹۰ پارلمان در مجلس نهم است که مدتی است توسط دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی بازداشت شده است. پورمختار برای شرکت در انتخابات مجلس یازدهم هم ثبت‌نام کرده بود که ازسوی شورای نگهبان ردصلاحیت شد. گفتنی است اوایل شهریورماه سال گذشته دادستان تهران درباره اخباری درخصوص بازداشت محمدعلی پورمختار (نماینده مجلس شورای اسلامی) و آزادی وی با قید وثیقه را تکذیب کرده بود. پورمختار در مصاحبه‌ای که سال ۹۶ با خبرآنلاین انجام داده بود گفته بود که اگر یک نظامی رئیس‌جمهور شود کشور را نجات می‌دهد. او از سال ۹۰ تصمیم گرفت لباس نظامی را کنار بگذارد و لباس نمایندگی به تن کند. پورمختار که در مجلس نهم رئیس کمیسیون اصل ۹۰ بود و در مجلس دهم با توصیه علی لاریجانی راهی کمیسیون حقوقی و قضائی شد. او حتی از تهدیدهایی که شده بود سخن گفت و تعریف کرد که در جریان بررسی‌ها، برخی به او می‌گفتند مراقب باش زمانی با کامیون تصادف نکنی!
لازم به توضیح است، محمدعلی پورمختار در سال ۱۳۴۱شمسی در لالجین استان همدان متولد شد. دوران تحصیلات ابتدایی و راهنمایی را در لالجین و دبیرستان را در همدان سپری کرد. او دارای مدرک کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم‌شناسی از دانشگاه آزاد واحد تهران مرکزی و دکترای حقوق بین‌الملل است. از سال ۱۳۵۹ در سپاه به فعالیت پرداخت. پورمختار که برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست‌جمهوری دوازدهم هم ثبت‌نام کرده بود، ازچهره‌های شناخته‌شده اصولگرایی بود و در مجلس نیز نقش فعالی داشت. از مجموعه طرح‌هایی که امضای او پای آنها قرار دارد می‌توان به طرح مقابله با اقدامات خصمانه رژیم صهیونیستی علیه صلح و امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی، طرح خروج از پیمان منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای (ان پی تی)، طرح تشکیل سازمان نظام مهندسی ارتباطات و فناوری اطلاعات (نمافا)، طرح پیگرد حقوقی علیه دولت انگلستان برای جبران خسارات وارده به اتباع ایرانی، الحاق یک تبصره به ماده (۲) قانون مجازات اخلالگران در نظام اقتصادی کشور، طرح شفاف‌سازی منابع تأمین مالی تبلیغات و فعالیت‌های انتخاباتی با اصلاح برخی مواد قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی و طرح اجرای اصل پانزدهم (۱۵) قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران (تدریس زبان‌های محلی و قومی در مدارس و دانشگاه‌های کشور) و بسیاری دیگر اشاره کرد.

شرق

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا