حقوق بشر

تداوم بازداشت انفرادی روح الله زم

روح الله زم، زندانی سیاسی محکوم به اعدام علیرغم گذشت بیش از ۳ ماه از زمان صدور حکم کماکان در وضعیت انفرادی در محل نامعلومی تحت مدیریت اطلاعات سپاه پاسداران نگهداری می‌شود.

تداوم بازداشت انفرادی روح الله زم علیرغم پایان تحقیقات و صدور حکم

خبرگزاری هرانا – روح الله زم، زندانی سیاسی محکوم به اعدام پس از گذشت ماهها از زمان پایان تحقیقات پرونده و همینطور گذشت بیش از ۳ ماه از زمان صدور حکم، کماکان در وضعیت انفرادی در اختیار اطلاعات سپاه پاسداران نگهداری می‌شود. همچنین باوجود ارسال پرونده آقای زم به دیوان عالی کشور و ادعای رئیس دیوان مبنی بر تصمیم‌گیری نهائی در خصوص این پرونده، کماکان نتیجه آن اعلام نشده است.

امروز دوشنبه ۲۱ مهرماه ۱۳۹۹، روح الله زم، زندانی سیاسی محکوم به اعدام علیرغم گذشت بیش از ۳ ماه از زمان صدور حکم کماکان در وضعیت انفرادی در محل نامعلومی تحت مدیریت اطلاعات سپاه پاسداران نگهداری می‌شود.

یک منبع نزدیک به آقای زم در گفتگو با هرانا تایید کرد “آقای زم علیرغم پایات تحقیقات کماکان از تماس مستمر و منظم با خانواده خود محروم است، همینطور به دلیل شرایط امنیتی بازداشت از وضعیت سلامتی او اطلاعی در دست نیست.”

تا زمان تنظیم این گزارش نهادهای امنیتی از انتقال وی به بند عمومی خودداری کرده‌اند و باوجود ارسال پرونده آقای زم به دیوان عالی کشور و ادعای رئیس دیوان مبنی بر تصمیم‌گیری نهائی در خصوص این پرونده، کماکان نتیجه آن اعلام نشده است.

چندی پیش غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضاییه در خصوص آخرین وضعیت پرونده روح الله زم مدعی شده بود: “این پرونده، پرونده‌ای نیست که به سرانجام برسد و مراجع رسمی سرانجام آن را اعلام نکنند” و گمانه زنی‌هایی صورت گرفته قابل اعتماد نیست. این سخنان در حالی است که سیداحمد مرتضوی مقدم، رئیس دیوان عالی کشور در تاریخ ۲۵ شهریورماه امسال از صدور رای و اتمام رسیدگی به پرونده روح الله زم در دیوان عالی کشور خبر داده بود.

هم برداشته شود و هیچگونه فشاری در مورد هیچ عقیده ای وجود نداشته باشد و حقوق همه افراد هم کاملا رعایت گردد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا