گوناگون

کرونا در هلند: کشور به حالت نیمه قرنطینه درآمد

از اواسط ماه اکتبر موج دوم ویروس کرونا در هلند شدت گرفت و در ماه اکتبر با رسیدن به هفت هزار ابتلای جدید در یک روز رکورد زد. این کشور با اعمال قوانین جدید و سختگیرانه برای مقابله با این پاندمی خطرناک، به حالت نیمه قرنطینه درآمد….

موج دوم ویروس کرونا در هلند شدت بیشتری پیدا کرده و این بار بیشتر جوانان و افراد میان‌سال به این ویروس مبتلا می‌شوند. اما آمار مرگ و میر نسبت موج اول پایین‌تر است. به گزارش انستیتو دولتی سلامت عمومی و محیط زیست هلند (RIVM) هلند که مسئولیت اعلام آمار کرونا را به عهده دارد، طی هفته گذشته حدود ۴۴ هزار نفر به کرونا مبتلا شدند که از این تعداد ۱۵۰ نفر جان باختند.

شامگاه سه‌شنبه ۱۳ اکتبر / ۲۲ مهر مارک روته، نخست وزیر هلند طی یک نشست خبری قوانین جدید برای مقابله با ویروس کرونا در هلند را اعلام کرد. قوانین جدید از شامگاه چهارشنبه ۱۴ اکتبر / ۲۳ مهر به مدت چهار هفته لازم الاجراست.

نخست وزیر هلند از همه شهروندان خواست نسبت به اجرای قوانین پایبند باشند، اما همزمان با اعلام قوانین جدید از سوی دولت، گروهی از شهروندان در شهر لاهه، نسبت به بازگشت محدودیت‌های کرونایی در هلند و تدابیر دولت دست به اعتراض زدند.

بر اساس قوانین و تدابیر جدید دولت هلند برای مقابله با گسترش ویروس کرونا، بخش‌هایی از این کشور به حالت قرنطینه در خواهد آمد.

برخی قوانین جدید برای مقابله با کرونا عبارتند از:
– بسته شدن همه رستوران‌ها، کافه‌ها و بارها به استثناء هتل‌ها
– تجمع در بیرون و داخل تنها برای چهار نفر
– توقف فعالیت سالن‎‌های ورزشی برای افراد بالای ۱۸ سال
– لغو تمامی رویدادها، جشن‌ها، کنسرت‌ها، برنامه‌ها و گردهمایی‌های عمومی
– هشدار سفر به کشورهایی که وضعیت نارنجی یا قرمز دارند
– پوشیدن ماسک برای افراد بالای ۱۳ سال در اماکن عمومی

پس از سپری کردن موج اول ویروس کرونا در هلند، این کشور به سرعت سعی کرد به حالت عادی بازگردد و همین سبب انتقادی‌های زیادی از سوی دیگر کشورهای اروپایی نسبت به سهل‌انگاری دولت هلند برای مهار ویروس کرونا طی ماه‌های گذشته شد.

استان‌های هلند شمالی و هلند جنوبی در غرب کشور در وضعیت قرمز قرار دارند. دولت هلند دو نقشه راهنمای خطر ابتلا به کرونا و دستورالعمل‌های که باید رعایت شود تهیه کرده و در اختیار شهروندان قرار داده است.

از آغاز شیوع همه‌گیری ویروس کرونا در هلند، تاکنون بیش از ۱۸۸ هزار نفر به این ویروس مبتلا شده‌اند و نزدیک به شش هزار و ۶۰۰ نفر نیز جان باخته‌اند. میانگین سنی قربانیان ویروس کرونا در هلند ۶۵ سال اعلام شده است.

منبع: سایت زمانه

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا