زنان

فقر و محرومیت موجب افزایش خودکشی است

آمار خودکشی در جمهوری اسلامی، همپای ژرفش بیش‌ازپیش بحران اجتماعی- اقتصادی در جامعه رو به‌فزونی است. هفته‌ای نیست که خبر چند خودکشی یا جنایت تکان‌دهنده در مطبوعات درز پیدا نکند…..

به گزارش کردستان میدیا، آمار خودکشی زنان آوارده ایزدی که در جنگ داعش به اسارت گرفته و مورد آزار و اذیت قرار گرفته بودند، افزایش یافته و به بحرانی بزرگ مبدل گشته که با نگرانی کارشناسان همراه شده است.

خودکشی در بین زنان ایزدی که در جنگ داعش بخشی از خانواده خود را از دست داده و به اسارت داعش درآمده و مورد آزار و اذیت جنسی قرار گرفته‌اند، افزایش یافته است.

کارشناسان در مورد آمار خودکشی زنان ایزدی ابراز نگرانی کرده و اعلام کرده‌اند که باید آموزش‌های حرفه‌ای و مراقبت‌های بهداشتی روان به این افراد ارائه گردد.

“فاضل غراوی” عضو کمیسیون عالی حقوق بشر در عراق گفت: “در یک ماه گذشته ٣ زن آواره ایزدی در کمپ‌های دهوک و کوهستان شنگال خودکشی کرده‌اند”.

همچنین “حسام عبداللـه” یک مقام رسمی سازمان اسناد ایزدی‌ها اعلام کرد: “خودکشی در بین ایزدی‌ها یک شاخص خطرناک است.

همچنین کمپ نشینی یکی دیگر از مشکلاتی است که جامعه ایزدی‌ها را تحت فشار قرار داده و آنان امیدوار به بازگشت به خانه‌های خود هستند.

هجوم وحشیانه خلافت اسلامی عراق و شام موسوم به “داعش” با عواقبی همچون مشکلات درونی و افسردگی  در بین زنان نجات یافته از دست داعش همراه بوده که اکنون در کمپ‌ها ساکن هستند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا