بین‌المللی

پیشنهاد حشد شعبی برای آتش‌بس «مشروط و محدود» با آمریکا

 احمد اسدی تاکید کرد که آتش بس دست‌کم تا زمان برگزاری انتخابات آمریکا و حداکثر تا پایان سال جاری ادامه خواهد یافت.

 به گزارش یورونیوز، تشکیلات حشد شعبی در عراق می گوید به شرط اعلام خروج نیروهای آمریکایی تا پایان سال جاری دیگر به سفارت این کشور در بغداد حمله نخواهد کرد.

احمد اسدی، یکی از رهبران حشد شعبی به خبرگزاری فرانسه گفت که شرط آتش بس اجرای تصمیم پارلمان عراق مبنی بر خروج نیروهای خارجی است. پارلمان عراق ماه ژانویه سال جاری میلادی (دی ماه سال گذشته خورشیدی) پس از حمله ارتش ایالات متحده به کاروان قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس ایران و ابومهدی مهندس، یکی از فرماندهان حشد شعبی به خروج نیروهای خارجی رای داد.

به گفته احمد اسدی توقف حملات به منافع آمریکا در عراق به صورت «نامحدود» ادامه نخواهد داشت. با این حال وی تاکید کرد که آتش بس دست‌کم تا زمان برگزاری انتخابات آمریکا و حداکثر تا پایان سال جاری ادامه خواهد یافت.

این رهبر حشد شعبی اظهار داشت: «آتش بس بعد از آن [پس از پایان سال] دیگر منطقی نیست. ما تنها به دولت وقت می دهیم تا مذاکرات [درباره خروج نظامیان آمریکا] را شروع کند.»

مصطفی کاظمی، نخست وزیر عراق اخیرا در گفتگو با تلویزیون دولتی این کشور گفته بود که نظامیان آمریکا برای خروج از عراق به مهلتی سه ساله نیاز دارند.

آمریکا گروه «کتائب حزب الله» را مسئول حملات راکتی به سفارت خود در بغداد و پایگاه های نظامیان ایالات متحده معرفی می کند. این در حالی است که تا کنون چند گروه ناشناس مسئولیت این حملات را پذیرفته اند. گروه «کتائب حزب الله» ادعای آمریکا مبنی بر دست داشتن این گروه در حملات به منافع آمریکا در عراق را رد کرده است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا