گوناگون

بایدن؛ سیاست خارجی ترامپ در قبال ایران ناکارآمد بود

کاندیدای دموکرات‌ها گفت که سیاست دولت فعلی در قبال ایران و کره‌شمالی ناکام بوده و متحدان ما در ناتو تاکید دارند که دیگر نمی‌توانند روی ایالات متحده حساب باز کنند. ما خود را در شرایطی با امنیت کمتری یافته‌ایم و جهان کمتر به ما اعتماد دارد.

به گزارش ایلنا، «جو بایدن» نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در گفت‌وگوی تلویزیونی با شبکه «‌ای‌بی‌سی» که با محوریت انتخابات پیش رو برگزار شد، از «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری فعلی آمریکا و رقیب خود به دلیل سوء مدیریت بحران کرونا انتقاد کرده و آن را عامل مرگ شهروندان این کشور دانست.

از ابتدای شیوع کرونا تمامی تدابیر پیشگیرانه را رعایت کرده‌ام

وی افزود که از ابتدای شیوع کرونا در ماه مارس و در پی توصیه‌های «آنتونی فائوچی» رئیس مرکز مقابله با بیماریهای عفونی آمریکا، تمامی اقدام‌های پیشگیرانه از جمله استفاده از ماسک را به دقت رعایت کرده است.

چیزی که در حال حاضر به آن نیاز داریم، یک استاندارد ملی است

بایدن با تاکید بر این‌که چیزی که در حال حاضر به آن نیاز داریم، یک استاندارد ملی است، گفت که ترامپ این امر را در حوزه مسئولیت خود نمی‌داند. در حالی که این مسئولیت رئیس‌جمهوری است که اقدام‌های پیشگیرانه احتیاطی را اجرایی کند. چنانچه دولت کمک‌هایی که مدارس به آن نیاز دارند را تامین کند، در آن صورت می‌تواند دستور از سرگیری فعالیت آنها را صادر کند ولی او هیچ کاری در این زمینه نکرده است.

از واکسن مورد تایید دانشمندان استفاده می‌کنم

وی همچنین گفت که اگر واکسن کرونا که مورد تأیید دانشمندان و کارشناسان باشد ارائه شود، قطعا از آن استفاده کرده و مردم را نیز به دریافت آن تشویق خواهد کرد.

رفتارهای ترامپ باعث بی‌تفاوتی مردم به پیامدهای سوء عدم استفاده از ماسک می‌شود

بایدن افزود که در شرایطی که رئیس‌جمهور ماسک نمی‌زند و حتی دیگران را به دلیل استفاده از آن به تمسخر می‌گیرد، ممکن است مردم نسبت به پیامدهای سوء عدم استفاده از ماسک بی‌تفاوت شوند. این در حالی است که کارشناسان تاکید می‌کنند که هر چقدر میزان استفاده از ماسک بیشتر شود، افراد کمتری طی ماه‌های پیش رو جان خود را از دست می‌دهند. تا کنون بیش از ۲۱۵ هزار آمریکایی جان خود را بر اثر کرونا از دست داده‌اند و ترامپ هیچ اقدامی انجام نداده است.

سیاست خارجی ترامپ در قبال ایران و کره‌شمالی ناکارآمد بود/ منزوی شده‌ایم

نامزد دموکرات‌ها در بخش دیگری از سخنان خود از عملکرد ترامپ در حوزه سیاست خارجی از جمله مواضع وی در قبال ایران به شدت انتقاد کرده و گفت که رویکردهای ترامپ باعث انزوای آمریکا شده است. سیاست ترامپ در قبال ایران و کره‌شمالی ناکام بوده و متحدان ما در ناتو تاکید دارند که دیگر نمی‌توانند روی ایالات متحده حساب باز کنند. ما  خود را در شرایطی با امنیت کمتری یافته‌ایم و جهان کمتر به ما اعتماد دارد.

به سیاه‌پوستان کمک خواهم کرد

بایدن همچنین گفت که در زمینه آموزشی به سیاهپوستان کمک کند. وی افزود که از جمله برنامه‌های وی بهبود وضعیت سیاهپوستان آمریکا با تمرکز بر بهبود شرایط اقتصادی آنها است.

انتخاب قاضی جدید دیوان عالی توسط رئیس‌جمهوری آینده انجام شود

وی در ادامه با انتقاد از قاضی مورد نظر ترامپ برای دیوان عالی گفت که خیلی چیزها اکنون در خطر قرار دارد. بایدن تاکید کرد که انتخاب قاضی جدید دیوان عالی باید به بعد از انتخابات موکول شده و فرد مورد نظر توسط رئیس‌جمهوری آینده انتخاب شود.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا