از هر دری سخنی

کارخانه‌های داخلی را در آستانه تعطیلی

مافیای حکومتی در رژیم «فقها» از طریق قاچاق سنگ آهن به خارج از کشور بسیاری از صنایع فولاد را به تعطیلی کشانده است….
به گزارش متال بولتن، متوسط روزانه قیمت سنگ آهن عیار ۶۵ درصد برزیل با ۸/ ۳ درصد رشد به ۵/ ۱۳۶ دلار در هر تن سی اف آر Qingdao طی ماه سپتامبر رسید. این در حالی است که متوسط بهای روزانه شاخص ۶۲ درصد فقط ۵/ ۰ درصد افزایش یافت تا به ۵۵/ ۱۲۳ دلار بر تن در همان بازه زمانی برسد. با این حساب، اختلاف قیمت این دو عیار به ۹۵/ ۱۲ دلار در هر تن در ماه سپتامبر رسید که قابل مقایسه با ۵۱/ ۸ دلار بر تن در ماه آگوست است.

دولت حسن روحانی با همدستی مقامات ارشد رژیم در مناطق مختلف از طریق صادرات قاچاق سنگ آهن و مواد معدنی معادن شهرستان “تربت حیدریه” و همچنین خاک ایران، به کشورهای دیگر، بخش‌های اصلی کارخانه فولاد ذوب آهن اصفهان را به تعطیلی کشانده است.

در حالی که کارخانه فولاد “ذوب آهن” اصفهان با کمبود مواد خام و سنگ آهن روبه رو است، مافیای رژیم حاکم بر کشور  از طریق “بندرعباس” و با قیمت بسیار کمتر اقدام به قاچاق این مواد می‌کند.

مسئول معدن شهرستان “تربت حیدریه” درخصوص عدم انتقال سنگ آهن و مواد خام به اصفهان اعلام کرد که هیچگونه مشکلی برای انتقال سنگ آهن به اصفهان ندارند.

مدیران گمرک رژیم در تهران نیز از پاسخگویی در این خصوص طفره رفته که نشان دهنده اوج فساد و رانت خواری و همدستی مقامات ارشد رژیم در قاچاق در ایران است.

تاکنون بالغ بر ۱۵ میلیون تن سنگ آهن از سوی رژیم  به قیمت ارزان به خارج قاچاق شده که قادر بود کسری مواد خام تولید داخلی را تامین نماید.

کارخانه فولاد ذوب آهن اصفهان تنها تولید کننده ریل در غرب آسیا و بزرگترین تولید کننده مقاطع ساختمانی است.

صنایع فولاد  از سوی ایالات متحده آمریکا در لیست سیاه و تحریم قرار گرفته و رژیم که قادر به صادرات فولاد نیست از طریق خام فروشی سنگ آهن و مواد معدنی درصدد غارت و چپاول معادن و منابع زیرزمینی کشور است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا