گوناگون

آنتونیو گوترش: برجام برای حفظ امنیت خلیج‌فارس، حیاتی است

دبیرکل سازمان ملل متحد در جریان یک کنفرانس مجازی شورای امنیت این سازمان در خصوص وضعیت خلیج‌فارس، برجام را برای حفظ امنیت این منطقه، کلیدی خواند.

به گزارش ایلنا به نقل از تاس، «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل متحد در جریان یک کنفرانس مجازی شورای امنیت این سازمان در خصوص وضعیت خلیج‌فارس، برجام را برای حفظ امنیت این منطقه، کلیدی خواند.

وی در این نشست مجازی شورای که به ابتکار روسیه و ریاست «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه این کشور برگزار شد، گفت: «در رابطه با ثبات منطقه، موضوع عدم اشاعه هسته‌ای، حیاتی است. از همان ابتدا، همواره شاهد بوده‌ام که برجام ابزار مهمی در مقابل اشاعه هسته‌ای و امنیت منطقه‌ای است».

گوترش ادامه داد: «بزرگی چالش‌‌های پیش‌رو نباید مانع ما شود. بیایید برای ایجاد یک فضای مبتنی بر اعتماد و تقویت چشم‌انداز گفت‌وگوی منطقه‌ای همکاری کنیم. بیایید از رقابت‌های نابودکننده فراتر رفته و آنچه که باعث اتحاد ما می شود را بشناسیم. بیایید منافع مردم منطقه، آرزوهای آنها برای آزادی‌ها، فرصت‌ها، استانداردهای بهتر برای زندگی و صلح را اولویت‌ نخست خود قرار دهیم و این مسأله مهم، باید بیش از هر چیز باید ما را وادارد که تلاش‌های جمعی خود را افزایش دهیم »

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا