زحمتکشان

اعتصاب کارکنان شرکتی مخابرات فارس در اعتراض به تبعیض و دستمزدهای پایین

روز گذشته، کارکنان شرکتی مخابرات فارس در اعتراض به تبعیض و نارضایتی شغلی اعتصاب کرده و خواهان برچیده شدن شرکت‌های پیمانکاری شدند!

به گزارش خبرنگار ایلنا، روز گذشته (سی مهرماه)، کارکنان شرکتی مخابرات فارس، در اعتراض به  اجرا نشدن طرح طبقه‌بندی و ورود شرکت‌های پیمانکار محلی و بدون طرح، دست از کار کشیدند و با تجمع روبروی ساختمان ستاد مخابرات اعتراض خود را نشان دادند.

این کارکنان می‌گویند: تبعیض سیستماتیک و قراردادهای حجمی بایستی پایان یابد و همه شرکتی‌های مخابرات باید به استخدام رسمی مخابرات درآیند. تنها به این ترتیب است که تبعیض میان کارکنان برچیده می‌شود.

آنها می‌گویند: در حالیکه رسمی‌ها سه برابر ما شرکتی‌ها حقوق می‌گیرند، ما نه امنیت شغلی داریم و نه امید به آینده. کارکنان شرکتی همگی تخصص، مهارت و تحصیلات دارند و باید در بدنه مخابرات جذب شوند.

حاضران در تجمع روز گذشته بیانیه ای نیز صادر کردند؛ در این بیانیه آمده است: «مدیران ارشد مخابرات که می‌بایست در قبال سرنوشت همکاران بخش خصوصی در جهت ایجاد رفاه و امنیت شغلی و تامین خواسته‌های بحق آنان اهتمام ورزند، اکنون یک بار دیگر پا را فراتر گذاشته، جداسازی این پرسنل از یکدیگر را با حجمی نمودن قراردادها و قرارداد با پیمانکاران محلی، در دستور کار قرار داده اند. این اقدامات با توجه به مشکلات پیش روی شرکت‌های حجمی که از آن جمله کسر حداقل ۵۰۰ هزار تومان از حقوق ناچیز فعلی، دیرکرد پرداخت حقوق و دستمزد بعضا تا ۶ ماه، کم نمودن پرسنل در حال کار و نهایتا بازگشت به وضع اسفبار ۱۰ سال پیش می‌باشد، از هم پاشیده شدن بنیان خانواده پرسنل بخش خصوصی را مورد هدف قرار داده است.»

این کارکنان می‌گویند: قراردادهای حجمی با شرکت‌ها که هیچ نظارتی بر عملکرد آنها در قبال نیروی کار نیست، بیش از گذشته حقوق شغلی پرسنل مخابرات را به مخاطره می‌اندازد. به گفته آنها «حجمی نمودن قراردادهای نیروی انسانی» ظلم مضاعف در حق کارکنان مخابرات است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید

@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا