گوناگون

نظام تصمیم به مذاکره بگیرد ذوالنوری زودتر از بقیه با آمریکایی‌ها دست می‎دهد

مصطفی هاشمی‌طبا بیان کرد: اگر نظام تصمیم به مذاکره بگیرد همین آقای ذوالنوری زودتر از بقیه با آمریکایی‌ها دست می‎دهد. فکر نکنیم برخی‌ها خیلی انقلابی هستند، خیر این طور نیست. می‌گویند شاعری وام گرفت، شعرش آرام گرفت.

به گزارش نامه نیوز انتخابات ریاست جمهوری آمریکا دو هفته دیگر برگزار می‌شود. در نظرسنجی‌ها بایدن پیشتاز است. برخی کارشناسان سیاسی معتقدند «اگر بایدن پیروز شود شانس اصلاح‌طلبان برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری تقویت و وضعیت اصولگرایان سخت می‌شود».

مصطفی هاشمی طبا درباره تاثیر پیروزی احتمالی بایدن بر معادلات انتخابات ریاست جمهوری ایران گفت: آنچه اهمیت دارد تصمیم نظام است. وقتی می‌گوییم با آمریکا مذاکره نمی‌کنیم، هر کسی پیروز انتخابات آمریکا شود، تاثیری بر معادلات ما نخواهد گذاشت.

وی درباره وعده بایدن برای بازگشت به برجام و انجام مذاکرات با ایران، اظهار کرد: حتی اگر بایدن هم به برجام برگردد، باید ببنیم ما چه تصمیمی می‌گیریم چون برجام خودش میز مذاکره است، پس اول باید مشخص شود که ما چه هدفی را در این قالب می‌خواهیم دنبال کنیم، اگر هم باید به برجام بر نگردد اتفاقی در معادلات داخلی کشور نمی‌افتد چون در این صورت مذاکره‌ای هم وجود نخواهد داشت.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب با اشاره به اهمیت ارتباط ایران با کشورهای دنیا اظهار کرد: در مسئله ارتباط با دنیا باید منافع کشور را ببینیم و دیگر خودمان را به چین، روسیه یا آمریکا وابسته نکنیم چون در غیر این صورت بحث تسلیم پیش می‌آید. ازطرفی عمیقا معتقدم نگاه به داخل را هم باید دنبال کنیم اما توقع زیادی هم از این رویکرد نداشته باشیم یعنی این طور نخواهد شد که صرف نگاه به داخل قیمت، ارز، خانه، خودرو و غیره ارزان شود. بلکه برای کشورسازی باید سبک زندگی تغییر کند و با سختکوشی در مسیر توسعه و پیشرفت کشور قدم برداریم.

وی درباره تقویت شدن موقعیت چهره‌های و گروه‌های موافق مذاکره با آمریکا بر اثر پیروزی بایدن، بیان کرد: سیاست خارجی توسط مقام … رهبری تصمیم‌گیری می‌شود. اگر نظام تصمیم به مذاکره بگیرد همین آقای ذوالنوری زودتر از بقیه با آمریکایی‌ها دست می‎دهد. فکر نکنیم برخی‌ها خیلی انقلابی هستند، خیر این طور نیست. می‌گویند شاعری وام گرفت، شعرش آرام گرفت.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا