زحمتکشان

آخرین فرصت سه روزه کارگران به کارفرما برای پرداخت حقوق کامل

کارگران ابنیه فنی تراورس برای حل مطالبات و مشکلات خود به کارفرمای پیمانکاری فرصتی ۳ روزه دادند.

منابع کارگری در خطوط ابنیه فنی راه‌آهن در تماس با خبرنگار ایلنا، از پراخت نشدن دو نیم ماه از مطالبات سال جاری کارگران ابنیه فنی تراورس در نتیجه بی‌توجهی کارفرمایان شرکت پیمانکاری خبر دادند و گفتند: در صورت پرداخت نشدن یک ماه حقوق کامل ظرف سه روز آینده پیگیری‌های صنفی خود را با مراجعه به ارگان‌های مختلف آغاز خواهیم کرد.

آن‌ها با بیان اینکه هر ماه کارفرما ۵۰ درصد از حقوق‌مان را با یک الی دو ماهه به حساب کارگران واریز می‌کند، افزودند: دریافتی ماهانه ما کفاف معاش زندگی‌مان را نمی‌دهد و تنها کاری که کارگران ابنیه فنی در پیگیری مطالبات معوقه خود می‌توانند انجام دهند فقط پیگیری در چار چوب قانون از مسئولان استانها و شهرستانهای محل اشتغالشان است. بنابراین تصمیم داریم در صورت ادامه این روند از سوی مدیران شرکت از روز سه‌شنبه پیگیری‌های صنفی خود را همزمان به صورت سراسری آغاز کنیم تا تکلیفمان مشخص شود.

به ادعای این کارگران؛ پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی آن‌ها نیز چندین ماه به تاخیر افتاده است و چند سال است با وجود داشتن بیمه تکمیلی و کسر مبالغی از حقوق هیچ هزینه‌ای بابت دریافت خدمات درمانی از شرکت بیمه‌گر نمی‌گیریم.

این کارگران همچنین اظهار داشتند: پرداخت نشدن حق لباس کار دیگر مشکل آن‌هاست. حدود دو سال است حق لباس و کفش به درستی به ما داده نمی‌شود و ما ناچاریم برای تهیه آن از جیب خود هزینه کنیم.

طبق اظهارات آن‌ها، کارگران بارها از مسئولان راه‌آهن کشور درخواست کرده‌اند که پیگیر حقوق معوقه و سایر مشکلاتشان باشند ولی هنوز اتفاقی نیفتاده است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید

@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا