بین‌المللی

کاخ سفید: دیگر امکان اعمال تحریم جدید علیه روسیه و ایران وجود ندارد

دستیار امنیت ملی رئیس جمهور آمریکا اعلام نمود که به علت تحریم بیش از حد مسکو و تهران، امکان اعلام تحریم های بیشتر علیه روسیه و ایران وجود ندارد.

به گزارش اسپوتنیک، دستیار امنیت ملی رئیس جمهور آمریکا رابرت اوبراین اعلام نمود که ایالات متحده به میزان زیادی تحریم هایی را علیه روسیه و ایران وضع کرده است که دولت واشنگتن عملاً جایی برای محدودیت های جدید علیه هر دو کشور ندارد.

در گفتگو با خبرنگاران از وی در مورد پاسخ واشنگتن به ادعاهای اطلاعات آمریکا مبنی بر اینکه روسیه و ایران برخی اطلاعات مربوط به ثبت نام رای دهندگان آمریکایی را دریافت کرده اند و می خواهند بر انتخابات تأثیر بگذارند، سوال شد. وی در پاسخ گفت: “یکی از مشکلاتی که ما با ایران و روسیه داریم این است که اکنون آنقدر تحریم ها علیه این کشورها اعمال کرده ایم که فرصت و امکان بسیار کمی برای انجام هر کار دیگر و اعمال تحریم را داریم. اما ما در حال بررسی همه اقدامات مهار کننده احتمالی هستیم که می توانیم علیه این کشورها اعمال کنیم ، همچنین سایر کشورها ، از جمله چین و برخی از کشورهای هنوز نام برده نشده است که سعی می کنند در موضوع رأی دادن آمریکایی ها در انتخابات تأثیر بگذارند. این غیر قابل قبول است”.

وی در انتها تأکید کرد که واشنگتن “گزینه های تکمیلی” را در این زمینه بررسی می کند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا