زنان

تصویر زنان روی سنگ قبر هم مشکل شرعی شد

حذف تصاویر حک شده زنان بر روی سنگ قبرها در رایان مازندران؛ تصویر بانوان مشکل شرعی دارد. در کشور ما مواد منشور حقوق بشر سازمان ملل متحد به شکلی خشن زیرپا گذاشته می شود و تعرض به حقوق اولیه و انسانی زنان بخش جدایی ناپذیر از سیاست هایی است که رژیم در سالهای اخیر به طور پیگیر دنبال کرده است. از نظر رژیم ولایت فقیه زن فقط برای خانه داری، تمکین به مرد،‌ و تولید فرزند آفریده شده است…
به گزارش رادیو فرانسه، منابع خبری در ایران از مخدوش شدن سنگ قبرهای یک آرامگاه در رویان مازندران و حذف تصاویر زنان گزارش دادند. این اتفاق فقط در مورد سنگ قبرهایی مشاهده شده است که تصویر صورت بانوان درگذشته روی آن‌ها حکاکی شده بود.

پس از مشاهده این موارد، خانواده‌های درگذشتگان، به این اقدام معترض شدند و از هیأت امنای آرامگاه و مسئولان شهر درخواست پیگیری موضوع برای روشن شدن دلیل این هتک حرمت را مطرح کردند.

به گفته یکی از بازماندگان، اینطور شنیده شده است که با تصمیم هیأت امنا تصاویر زنان بر روی سنگ قبر حذف شده و گفته‌اند که قرار داشتن تصویر بانوان روی سنگ قبر از نظر شرعی و عرفی درست نیست.

این موضوع در رویان مورد انتقاد بسیاری از شهروندان که حتی نسبتی با متوفیان این قبرها نداشتند نیز قرار گرفته است و واکنش‌هایی را نیز در فضای مجازی به همراه داشته است.

گفته شده است تصاویر بر روی سنگ قبرها، بطور عمده تصاویر زنان مسن بوده است که حجاب کامل اسلامی نیز داشته‌اند.

برخی از خانواده‌های بازماندگان اقدام به پاک کردن رنگ از روی تصاویر حک شده بر روی سنگ نمودند تا بار دیگر تصاویر این بانوان درگذشته نمایان شود.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا