گوناگون

بیش از ۱۰۰ کشته و زخمی در پی حملۀ هوایی به اردوگاه شورشیان در شمال‌غرب سوریه

حملۀ هوایی به یک اردوگاه آموزشی متعلق به گروه اسلامگرای «فیلق الشام» در منطقه «جبل الدویلا» استان ادلب سوریه دست‌کم ۵۰ کشته برجای گذاشت…..

بنا بر اعلام یوسف محمود، سخنگوی این گروهِ افراطی، تقریباً همین تعداد از نیروهای شورشی نیز زخمی شده‌اند. به گفتۀ او شماری از رهبران این اردوگاه آموزشی نیز در میان کشته شدگان حمله دیده می‌شوند.

این حمله که روز دوشنبه انجام شد، مرگبارترین حمله به سرزمین‌های تحت کنترل شورشیان طی هشت ماه اخیر یعنی از زمان برقراری آتش‌بس محسوب می‌شود.

سرزمین‌های شمال‌غرب استان ادلب، آخرین منطقه تحت کنترل شورشیان در سوریه است و فیلق الشام یکی از بزرگترین گروههای شورشی تحت حمایت ترکیه در خاک سوریه محسوب می‌شود.

دیده‌بان حقوق بشر سوریه مستقر در بریتانیا که درگیری‌های سوریه را رصد می‌کند، آمار تلفات این حمله هوایی را بیشتر می‌داند. این مرکز، شمار کشته شدگان را ۷۸ و زخمی‌های آن را حدود ۹۰ نفر اعلام کرده است.

دیده‌بان حقوق بشر سوریه همچنین بر این باور است که این حمله توسط نیروهای روسیه، متحد اصلی بشار اسد انجام شده است.

شورشیان مخالف حکومت بشار اسد می‌گویند که این حمله را تلافی خواهند کرد. ناجی مصطفی، دیگر سخنگوی شورشیان تحت حمایت ترکیه اعلام کرد: «همه جناح‌های حاضر در جبهه آزادی‌بخش ملی سوریه به این حملات پاسخ خواهند داد.» او افزود که به زودی پستهای متعلق به دولت روسیه همچنین نظامیان روسیه هدف قرار خواهند گرفت.

اگرچه با میانجی‌گری مسکو و آنکارا، حملات دولت سوریه به مناطق تحت کنترل شورشیان در ادلب که صدها هزار آواره بر جای گذاشت، متوقف شد و در این مناطق آش‌بس برقرار گردید، اما این آتش‌بس بسیار متزلزل است و تا‌کنون بارها نقض شده است.

منبع: یورونیوز

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا