گوناگون

نگرانی از خشم توده ها

خبرگزاری آسوشیتدپرس در گزارشی در باره بحران کرونا در ایران از نگرانی حاکمان جمهوری اسلامی خبر داد و نوشت: رژیم ایران در حالی‌که نگران خشم عمومی در ارتباط با کرونا است، راه‌کارهای کمی برای مهار آن در اختیار دارد. رکورد تعداد مبتلایان در ماه جاری شکست، بیمارستانها از بیماران پر شده و تعداد قربانیان افزایش پیدا کرده است….
این منبع نوشت: اعمال جریمه علیه افراد بی‌بضاعت به‌خاطر عدم استفاده از ماسک و اعمال محدودیت علیه قشر متوسط در تهران با جمعیت ۱۰میلیونی خطر بروز و سرریز خشم عمومی در مورد عوامل دیگر نارضایتی از قبیل مشکلات اقتصادی و انزوای بین‌المللی را برای رژیم حاکم بهمراه دارد

این در حالیست که سعید نمکی وزیر بهداشت چند روز پیش در ‌جلسه ستاد مبارزه با کرونا در استان آذربایجان غربی گفته بود: ‌هر شب گزارش‌ ها در خصوص وضعیت کرونا را می ‌خوانم استرس می ‌گیرم که نکند در سیاه‌ چاله ‌ای بیفتیم که نتوانیم از آن خارج شویم.

وی با بیان اینکه وزیر بهداشت التماس می‌کند اما کسی گوش نمی‌دهد، هشدار داد که اگر کرونا را کنترل نکنیم، باید از ته رودخانه جنازه جمع کنیم.

نمکی ادامه داد: کجای دنیا وزیر بهداشت و پرسنل بهداشت و درمان دارند التماس می‌کنند. در کشورهایی که در جمع کردن اپیدمی توفیق حاصل کردند، وزیر بهداشت می‌نویسد و می‌خواهد و همه مکلف به اجرا هستند. اینجا وزیر بهداشت تمنا می‌کند، خواهش می‌کند و زانو می‌زند، اما کسی گوش نمی دهد.

در همین حال محمد علوی؛ رئیس مرکز بهداشت استان خوزستان گفت: از هر ۱۰بیماری که در آی سی یو بستری می‌شوند؛ ۵نفر می‌میرند.

از سوی دیگر دکتر مردانی عضو کمیته مقابله با کرونا گفت: در حالی آمار روزانه مرگ ناشی کرونا به ۳۳۷مورد رسیده است که این آمار هم واقعی نیست، برای آن که بدانیم در واقعیت چند نفر روزانه تلف می‌شوند این عدد باید ضرب در ۲. ۵ شود تا عدد اصلی به دست آید.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا