گوناگون

سیاخ دارنگون، روستایی که جاده‌هایش به قتلگاه شبیه است

در ۱۱۰ کیلومتری شهر شیراز در جاده‌های منطقه «سیاخ دارنگون» دست‌کم در هفته ۸ فقره تصادف رخ می‌دهد و مردم این روستا جاده‌‌های غیراستاندارد این منطقه را به قتلگاه تشبیه می‌کنند.
خبرگزاری ایلنا در گزارشی به مشکلات متعدد جاده‌های سیاخ دارنگون پرداخته و با اشاره به کمبودهای موجود در زیرساخت جاده‌ای از عدم توجه مسئولان به پیگیری‌های متعدد اهالی منطقه برای بهبود وضعیت راه‌ها خبر داده است.

استاندارد نبودن راه‌های ارتباطی روستا، عرض کم جاده اصلی و افزایش جمعیت شیراز به سیاخ دارنگون، ازدحام مردم در این منطقه در روزهای تعطیل به دلیل تعداد بالای باغ شهری، نبود زیر ساخت‌ها، بخشی از مشکلات مردم این منطقه است که در این گزارش به آن‌ها اشاره شده است.

یکی از اهالی این روستا درباره تصادفات جاده‌ای در این منطقه گفته است: « روزانه شاهد تصادف منجر به جرح و یا فوت در این جاده هستیم. بار‌ها مشکلات را به گوش مسئولان رسانده‌ایم، اما تاکنون پاسخ مناسبی در این زمینه دریافت نکرده‌ایم.»

این شهروند ساکن منطقه دارنگون گفته است تنها در دو روز گذشته ۶ حادثه رانندگی در جاده‌های این منطقه رخ داده است.

او همچنین علت افزایش شمار شهروندان در این منطقه را افزایش قیمت مسکن و زمین و کاهش قدرت مالی مردم برای زندگی در شهرها عنوان کرده است.

«محمدامین نجمی» رئیس شورای منطقه سیاخ دارنگون از تغییر وضعیت جاده‌های این منطقه از سفید به نارنجی خبرداده و گفته است: «هیچ تضمینی برای رفت و برگشت اهالی این منطقه وجود ندارد.»

به گفته آقای نجمی اهالی این روستا برای کوچکترین امور خود از درمان تا خرید مایحتاج اولیه ناچارند به شیراز مراجعه کنند و تا بخواهند دوباره به منزل برگردند تمامی اعضای خانواده دلواپس به سلامت رسیدن آن‌ها هستند.

در مسیر روستای سیاخ دارنگون پادگان‌های متعددی وجود دارد و به همین دلیل در ساعات اولیه صبح ترافیک سنگینی در این جاده ایجاد می‌شود. این جاده همچنین یکی از محورهای ترانزیتی است و به شهرستان‌های کوار، فیروزآباد، عسلویه و کوهمره سرخی منتهی می‌شود.

عدم وجود علائم ایمنی، عرض کم جاده ، پیچ‌های خطرناک در مسیر جاده سبب بروز بیشترین فاجعه انسانی می‌شود.

اهالی این منطقه بعلاوه از آب شرب مناسب و لوله‌کشی گاز شهری هم بی‌بهره هستند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا