گوناگون

حمله سپاه پاسداران به مناطق کوهستانی کردستان عراق

سازمان حقوق بشری هەنگاو نوشته است که سپاه پاسداران روز پنج‌شنبه همزمان با توپ‌باران مناطق کوهستانی کردستان عراق، چند نقطه را با استفاده از پهپاد و موشک، بمباران کرده است…..

بنا بر گزارش هه‌نگار، ساعت ١٢ روز پنجشنبە ٨ آبان /٢٩ اکتبر، توپخانەهای سپاه پاسداران در پیرانشهر و اشنویە اقدام بە توپ‌باران ارتفاعات مرزی اقلیم کُردستان و کوهستان‌های «بربزین» و «تلان» کردەاند.

منابع هەنگاو اعلام کردەاند کە سپاه پاسداران در حملات خود نیز با پهپاد و موشک چندین منطقە را در این کوهستان‌ها هدف قرار دادە است.

صفحە تویتری و سایت خبری «کردستان میدیا»، ارگان رسمی حزب دموکرات کردستان ایران نیز خبر این حملات را منتشر کردە است.

شماری از مقرهای حزب دموکرات کردستان ایران از پنج سال پیش در این منطقە قرار دارد و طی سال‌های اخیر بارها مورد حملات توپخانەای قرار گرفتەاند.

در یک نمونه، حمله سپاه پاسداران به خاک اقلیم کردستان عراق چهارشنبه ۱۹ تیر ۹۸ / ۱۰ ژوئیه ۲۰۱۹انجام شد و این حملات به مقر حزب دموکرات کردستان (حدک) و حزب دموکرات کردستان ایران (حدکا) در سیدکان و آلانه صورت گرفت.

روابط عمومی نیروی زمینی سپاه پاسداران با انتشار اطلاعیه‌ای گلوله‌باران مقر احزاب کرد ایرانی در اقلیم کردستان عراق را تأیید کرد و گفت این اقدام سپاه در تلافی حمله کردها به پیرانشهر و کشتن سه تن از افراد سپاه پاسداران صورت گرفته است. بر اساس اطلاعیه روابط عمومی سپاه، این عملیات توسط واحدهای موشکی، پهپادی و توپخانه نیروی زمینی سپاه انجام شد. در این اطلاعیه همچنین به «هشدارهای قبلی» جمهوری اسلامی به اقلیم کردستان برای جلوگیری از استفاده و نفوذ احزاب و سازمان‌های کرد ایرانی از مناطق مرزی، اشاره شده بود.

در یک حمله دیگر که هشتم سپتامبر ۲۰۱۸ / ۱۷ شهریور ۹۷ به کوی سنجق اقلیم کردستان عراق صورت گرفت، سپاه پاسداران جمهوری اسلامی به مقر حزب دموکرات کردستان ایران (حدکا) و حزب دموکرات کردستان (حدک) عراق حمله کرد. این حمله موشکی بیش از ۵۰ کشته و زخمی برجای گذاشت.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا