جوانان

پیکار معلمان پیشرو با اندیشه های قرون وسطایی

رژیم ولایی با اجرای سیاست خصوصی‌سازی به‌ منظور ارزان‌سازی نیروی کار و بهره‌کشی وحشیانه از زحمتکشان در تمام عرصه‌های تولید، خدمات، درمان، و آموزش، فقری همه‌جانبه را به آنان تحمیل کرده است. تاریخ میهن کهنسال‎مان سرشار از پیکار عصب­ سوز و جان‌کاه مردم ساکن این فلات با حاکمان مستبد و رژیم‎های استبدادی است. ستیز فرهنگی در درازنای سده‎ها و در فراخنای این کهن‎دیار، جایگاهی والا و پرافتخار را در پیکارِ همگانی این مردمان در برمی‎گیرد. وزیر آموزش و پرورش خطاب به فرهنگیان معترض گفت: می‌توانید نپذیرید، هر کسی قرارداد معلمی را امضا کرد یعنی باید با جان و دل کار کند؛ اگر نمی‌تواند کسی او را مجبور نکرده است….

جنجال اظهارات وزیر آموزش و پرورش درباره حقوق‌ها؛ ماجرا چه بود؟

آفتاب‌‌نیوز : وزیر آموزش و پرورش در اظهاراتی عجیب خطاب به فرهنگیان معترض به پایین بودن سطح حقوق‌های خود گفت: حقوق معلمی را قبول ندارید امضا نکنید. اگر نمی‌توانیم زیر بار این مسوولیت قد علم کنیم، بکشیم کنار.

او  افزود: می‌توانید نپذیرید، هر کسی قرارداد معلمی را امضا کرد یعنی باید با جان و دل کار کند؛ اگر نمی‌تواند کسی او را مجبور نکرده است.

وزیر آموزش و پرورش در واکنش به انتشار این ویدئو در توئیتی نوشته است: حرف‌های من خطاب به مدیران و معاونانم بود و ارتباطی با معلمان و حقوق آنان نداشت.
وزیر آموزش و پرورش معلمان را تهدید کرد: حقوق معلمی را قبول ندارید، کنار بکشید!
https://www.youtube.com/watch?v=ip9yCSTWz2I

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا