بین‌المللیچرخان

اتحادیه‌های کارگری آمریکا در صورت نپذیرفتن شکست از سوی ترامپ، آماده اعتصاب سراسری میشوند

اگر این اعتصاب سراسری روی دهد، در تاریخ معاصر آمریکا بی‌سابقه خواهد بود، چراکه آخرین اعتصاب کارگری که در این کشور انجام شد، در سال ۱۹۴۶ بود که البته محدود به اوکلند بزرگترین شهر ایالت کالیفرنیا بود…..

اتحادیه‌های کارگری در آمریکا بحثی درباره اعتصاب سراسری در این کشور در صورت عدم پذیرش شکست از سوی ترامپ مطرح کرده‌اند.

روزنامه گاردین روز جمعه گزارش داد که اتحادیه‌های کارگری در آمریکا بحثی را مطرح کرده‌اند که اگر «دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا در صورت پیروزی «جو بایدن» رقیب دموکراتش در انتخابات ریاست جمهوری در این کشور شکست را نپذیرد، اعتصاب‌های سراسری راه بیاندازند.

براساس این گزارش، اگر این اعتصاب سراسری روی دهد، در تاریخ معاصر آمریکا بی‌سابقه خواهد بود، چراکه آخرین اعتصاب کارگری که در این کشور انجام شد، در سال ۱۹۴۶ بود که البته محدود به اوکلند بزرگترین شهر ایالت کالیفرنیا بود.

فدراسیون کارگری محلی در شهر روچستر ایالت نیویورک اولین اتحادیه کارگری بود که به صورت رسمی از این موضوع حمایت کرد و اتحادیه‌های شهر سیاتل و ایالت ماساچوست نیز با تصویب قطعنامه‌هایی حمایت خود را از اعتصاب سراسر در صورت عدم پذیرش شکست از سوی ترامپ اعلام کردند.

فدراسیون کارگری روچستر در ۸ اکتبر تصویب کرد که برای این اعتصاب سراسری که همه نیروهای کار در آمریکا را در برگیرد، آمادگی لازم را داشته باشد، تا انتقال قدرت به صورت قانونی و مسالمت‌آمیز صورت گیرد.

دن ملونی رئیس اتحادیه کارگری روچستر گفت ۱۰۰ هزار نفر از اعضای این اتحادیه در حال مذاکره با چیزی حدود ۱۲.۵ میلیون نفر هستند. ملونی در این‌باره گفت این اتحادیه به آمادگی برای «اعتصاب عمومی تمامی اقشار کارگر» رأی داده است تا درخصوص انتقال مسالمت‌آمیز قدرت تحت شروط قانون اساسی اطمینان حاصل شود. وی افزود: «سران اتحادیه‌ها به مخالفت قاطع با هرگونه تلاش برای خرابکاری، تحریف، نادیده گرفتن و سرپیچی از نتیجه نهایی انتخابات رأی دادند. تا کنون هیچگاه این سطح از حمایت برای اعتصاب را شاهد نبوده‌ایم.»

ملونی در ادامه گفت، دموکراسی از سوی فردی دیکتاتور در معرض خطر قرار گرفته است و اکنون زمان آن رسیده که اگر بخواهد برخلاف خواسته مردم عمل کند از دفترش بیرون انداخته شود. به گفته ملونی، در جلسه‌ هفته گذشته با سران اتحادیه‌ها تمرکز بر تلاش برای افزایش آرای جو بایدن رقیب دموکرات ترامپ در میان کارگران نیز مطرح شده است.

فدراسیون کارگری روچستر در ۸ اکتبر تصویب کرد که برای این اعتصاب سراسری که همه نیروهای کار در آمریکا را در برگیرد، آمادگی لازم را داشته باشد، تا انتقال قدرت به صورت قانونی و مسالمت‌آمیز صورت گیرد.

فدراسیون کارگری و کنگره سازمان‌های صنعتی آمریکا نیز که بزرگترین فدراسیون اتحادیه‌های کارگری این کشور است، ضمن حمایت خود از بایدن و درخواست از اعضای این اتحادیه برای رای دادن به او، اعلام کرده که به چنین اعتصابی می‌پیوندد.

ترامپ بارها در سخنرانی‌ها و گفت و گو های مختلف اظهار داشته که او تنها در صورتی که تقلبی صورت بگیرد، شکست می‌خورد و در صورتی که نتایج انتخابات حاکی از شکست او باشد، قدرت را واگذار نخواهد کرد

منبع: عصر ایران

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا