گوناگون

دفاع ابتکار از دستور شلیک فرماندار شهر قدس

معاون زنان رئیس جمهوری دیروز در گفت‌وگویی از اقدام فرماندار شهر قدس در صدور دستور شلیک در حوادث آبان سال گذشته دفاع کرده است. این سخنان او دیروز با واکنش‌های زیادی در فضای شبکه‌های اجتماعی مواجه شد.

اعتماد: معصومه ابتکار معاون زنان رئیس جمهوری دیروز در گفت‌وگو با جماران درباره دستور شلیکی که فرماندار زن شهر قدس سال گذشته در حوادث آبان ۹۸ صادر کرد،‌اظهار کرد:‌ جنجال آفرینی‌ها، جمله و موقعیت را از واقعیت خارج‌ می‌کنند. اولا من قبل از آن بازدید کرده و این خانم را دیده بودم. زن بسیار توانمند و با شخصیتی بود.

در آن ماجرا عده‌‌‌ای مردم معترض و یک عده محدودی افراد مسلح تروریست بودند که به اسلحه خانه و مرکز دفاع شهری حمله کرده بودند. فرمانداری مرکز دفاع شهری و فرماندار مسئول امنیت میلیون‌ها نفر است. سلاح‌های آن منطقه داشت دست تروریست‌ها‌ می‌افتاد. ایشان باید‌ می‌خندید و مصالحه‌ می‌کرد؟!

وی ادامه داد:‌ بحث آنجا این بود که من باید از حریم و امنیت مردم دفاع کنم. اصلا جملات ایشان چیزهای دیگری بود.

کاملا از آن چهارچوب در آورده بودند و انگار که ایشان گفته بود من دستور تیراندازی به معترضان و مردم را داده ام. هیچ وقت، هیچ کسی چنین مطلبی‌ نمی‌گوید.

شما باید ببینید در چه شرایط و وضعیتی ایشان دارد صحبت‌ می‌کند و در چه شرایطی از ایشان مصاحبه‌ می‌گیرید. شاید موقعیت بیان مطلب به این شکل نبوده است.

او گفت: از هر کسی باید این سؤال را کرد که اگر یک عده تروریست مسلح به اسلحه خانه یا مرکز دفاع یک شهر حمله کنند و بخواهند اسلحه بیشتری بگیرند و روی مردم آتش باز و ایجاد ناامنی کنند، چه کار باید کرد؟

یعنی هر زن یا مرد ایرانی یا خارجی که آنجا‌ می‌نشیند چه کاری باید انجام بدهد؟ به نظرم این خیلی بی انصافی بود.

اینها عده‌‌‌ای هستند که‌ می‌خواهند جنسیت را هدف قرار بدهند و تا‌ می‌بینند خانمی اشتباه کرده سوء استفاده‌ می‌کنند.

این سخنان ابتکار دیروز در شبکه‌های اجتماعی با واکنش منفی مواجه شد. بسیاری این سخنان او را در کنار سخنان دیگر مسئولان دولت که باعث خشم مردم شده بود باز نشر کردند.

بسیاری‌ می‌گویند ضعف مدیریت دولت باعث شد که حوادث سال گذشته رخ دهد. تا کنون هنوز آمار دقیق کشته‌ها‌‌ و مجروحان حوادث سال گذشته از طریق مراجع رسمی منتشر نشده است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا