جوانان

یک چهارم دانش‌آموزان لرستان به اینترنت دسترسی ندارند

رئیس آموزش و پرورش استان لرستان گفته که یک چهارم دانش‌آموزان این استان به اینترنت دسترسی ندارند….

علیرضا نخعی، مدیرکل آموزش و پرورش استان لرستان، امروز یکشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۹، اعلام کرد: «یک هزار و ۵۰۰ مدرسه استان تحت پوشش شبکه اینترنت نیست.»

به گفته او این مدارس در مناطق «محروم و دورافتاده» قرار دارند و حدود ۲۵ درصد دانش‌آموزان این مناطق به اینترنت دسترسی ندارند.

در یک اظهارنظر دیگر محمدحسن حسنوند، رییس اداره آموزش عشایری آموزش و پرورش لرستان فاش کرد: درصد بسیار کمی از دانش‌آموزان عشایری استان به اینترنت و آموزش‌های غیرحضوری دسترسی دارند.

با شدت گرفتن موج تازه کرونا در ایران مدارس بار دیگر تعطیل شده و دانش‌آموزان و معلمان سال به صورت غیرحضوری در شبکه شاد سال تحصیلی را پیگیری می‌کنند.

به گفته حسنوند کلیه مدارس شبانه روزی استان لرستان هم به همین دلیل تعطیل شده است. در استان لرستان حدود پنج هزار و ۶۰۰ دانش آموز در ۴۴۷ مدرسه عشایری مشغول تحصیل بودند.

اجبار دانش‌آموزان به استفاده از این شبکه در شرایطی است که برآورد می‌شود دست‌کم ۳۰ درصد دانش‌آموزان امکان دسترسی به اینترنت را نداشته باشند. گرانی گوشی هوشمند و عدم پوشش شبکه اینترنت از مشکلات اصلی دانش‌آموزان برای ادامه سال تحصیلی به صورت غیرحضوری است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا