گوناگون

چرا خامنه ای را حیله گر و دروغگو می شناسند؟!

خامنه ای، می گوید: سیاست ایران در قبال آمریکا “مشخص” است و تغییر رئیس‌جمهور در آمریکا تأثیری بر آن ندارد. علی خامنه‌ای از امانوئل مکرون هم به دلیل حمایت از انتشار کاریکاتور پیامبر اسلام انتقاد کرده است…..

علی خامنه‌ای، رهبر جمهور اسلامی روز ۱۳ آبان در یک سخنرانی زنده تلویزیونی اعلام کرد که سیاست ایران در قبال آمریکا با آمدن یا رفتن افراد تغییر نمی‌کند.

خامنه‌ای در صحبت‌های خود به مناسبات ایران و آمریکا پرداخت و از اشغال سفارت آمریکا یاد کرد و گفت این اقدام “کار جوانان در واکنش به آمریکا” بوده است.

او خاطرنشان کرد: «سیاست ما در قبال آمریکا مشخص است و با رفت و آمد اشخاص تغییری نمی‌کند. اینکه چه کسی برود و بیاید برای ما فرقی نمی‌کند. بله، حتماً با آمدن افراد تغییراتی ایجاد می‌شود اما این تغییرات به ما ربطی ندارد و کاری به آن نداریم.»

خامنه‌ای در حالی این سخنان را بیان کرده است که بسیاری از کارشناسان امور سیاسی روی کار آمدن بایدن در آمریکا را به دلیل حمایت او از برجام به نفع ایران می‌دانند.

انتقاد خامنه‌ای از مکرون

رهبر جمهوری اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود از دولت فرانسه به سختی انتقاد کرد و گفت دولت فرانسه “خشن‌ترین و بدترین تروریست‌ها” را در کشور خود پناه داده است و به صدام حسین علیه ایران کمک کرده است.

خامنه‌ای با اشاره به انتشار کاریکاتورهای پیامبر اسلام در فرانسه گفت: «یک کاریکاتوریست یک غلطی کرده و یک کاریکاتوری علیه پیامبر کشیده است. این فقط انحراف یک هنرمند نیست که یک غلطی کرده بلکه پشت این کار تشکیلاتی وجود دارد و رییس جمهوری این کشور از این کار غلط حمایت می‌کند.»

خامنه‌ای در ادامه به قتل یک معلم تاریخ در فرانسه هم اشاره کرد و افزود: «شما می‌گویید کسی برای این ماجرا کشته شده است، خب شما برای کشته شدن این فرد اظهار تاسف بکنید. چرا می‌آیید و این کاریکاتور را در ابعاد بزرگ پخش می‌کنید و از آن حمایت می‌کنید؟»

علی خامنه‌ای در سخنرانی قبلی خود به بریده شدن سر معلم فرانسوی به دست یک مسلمان افراطی اشاره‌ای نکرده بود. او این بار نیز به صراحت این عمل را محکوم نکرده و تنها به “ماجرای کشته شدن این فرد” بسنده کرد.

مقامات فرانسوی پیرامون اظهارات علی خامنه‌ای واکنشی نشان نداده‌اند.

خامنه‌ای: جنگ قره‌باغ باید پایان یابد

رهبر جمهوری اسلامی در ادامه صحبت‌های خود به جنگ قره‌باغ هم پرداخت و گفت جنگی که رخ داده حادثه تلخی است و برای امنیت ایران و منطقه خوب نیست و این جنگ باید تمام شود.

خامنه‌‌ای در این سخنرانی به صراحت گفت یکی از شرایط اصلی پایان جنگ قره‌باغ “بازگرداندن همه سرزمین‌های اشغالی آذربایجان توسط ارمنستان است.” او اضافه کرد: «این کار حتماً باید انجام شود و مرزهای بین‌المللی رعایت شود.» رهبر جمهوری اسلامی در این راستا تأکید کرد “امنیت و آرامش ارامنه ساکن این مناطق هم باید حفظ شود.”

خامنه‌ای همچنین خواستار “دوری تروریست‌ها از حضور در این مناطق و نزدیکی به مرزهای ایران” شده و هشدار داد: «اگر چنین شود و بخواهند تعرضی صورت دهند حتما محکم به آنان پاسخ می‌دهیم.»

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا