گوناگون

حمله تروریستی در وین، نبرد بین تمدن و وحشیگری بود

صدراعظم اتریش امروز در واکنش به حمله تروریستی دوشنبه شب در وین پایتخت این کشور در اظهاراتی تاکید کرد که این حمله تروریستی که ماهیت اسلامگرایانه داشت، نبرد بین تمدن و وحشیگری بود نه جنگ بین اتریشی‌ها و مهاجران….

در جریان حملات شامگاه دوشنبه در وین، چهار تن از جمله یک مهاجم کشته و ۱۵ تن هم به شدت زخمی شده‌اند. وزیر کشور اتریش یک تروریست‌ اسلامگرا را مسئول این حمله دانسته و گفت: تحقیقات درباره این حمله ادامه دار.د.

به گفته شهردار وین، هفت تن از مجروحین در وضعیت وخیم به سر می‌برند و انتظار می‌رود شمار کشته‌شدگان افزایش یابد.

مفامات گفتند: یکی از مهاجمان مقابل کلیسایی به ضرب گلوله کشته شد. او یک سلاح خودکار، تفنگ و مهمات به همراه داشت و جلیقه انفجاری به تن کرده بود که بعدا پلیس اعلام کرد جلیقه ساختگی بوده است.

این حملات که مشخص نیست چه تعداد مهاجم داشته است، در شش نقطه در مرکز وین رخ داد. سباستین کورتس، صدراعظم اتریش با بیان اینکه این حملات “قطعا حمله تروریستی” بوده، تاکید کرد که حملات به شکلی کاملا حرفه‌ای برنامه‌ریزی شده بود.

به گزارش پلیس وین، هدف یکی از حملات کنیسه جامع وین بوده که عبادت‌گاه اصلی یهودیان وین است. رهبر جامعه یهودیان وین گفت کنیسه در هنگام این حمله بسته بوده و افسر پلیس محافظ این کنیسه در جریان حمله زخمی شده است.

پلیس وین منزل فرد مهاجم را بازرسی کرده و از مردم خواسته تا فیلم و تصاویر این حملات را در رسانه‌های اجتماعی منتشر نکنند.

از سوی دیگر رئیس جمهوری آمریکا و نامزد حزب جمهوری خواه، حمله های اخیر در فرانسه و اتریش را اقدام شرورانه تروریستی خواند.

ترامپ خواستار متوقف شدن این اقدامات علیه مردم بیگناه و مبارزه قاطع با تروریست های اسلام گرا شد

بالاترین

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا