گوناگون

بایدن در ایالت ویسکانسین ترامپ را شکست داد

در حالی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا با رقابت شانه به شانه جو بایدن و دونالد ترامپ در چند ایالت کلیدی پیش می‌رود که هنوز نمی‌توان برنده این انتخابات بسیار رقابتی و نزدیک را مشخص کرد.

شمارش آرا در ایالت‌های میشیگان، جورجیا، نوادا، کارولینای شمالی و پنسیلوانیا همچنان ادامه دارد و در ایالت ویسکانسین به‌ پایان رسید. این ایالت‌ها می‌توانند رئیس جمهور آینده ایالات متحده آمریکا را مشخص ‌کنند.

جو بایدن در ایالت ویسکانسین توانست دونالد ترامپ را شکست دهد و ۱۰ رای الکترال را وارد سبد انتخاباتی خود کند. مجموع آرای الکرال بایدن اکنون به ۲۴۸ رسیده است. به این ترتیب وی تنها ۲۲ رای تا ریاست جمهوری آمریکا فاصله دارد.
ستاد انتخاباتی ترامپ خواستار بازشماری آراء در ویسکانسین شد

ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ روز چهارشنبه ۱۴ آبان خواستار بازشماری آرا در ایالت ویسکانسین شد، که آراء شمارش شده در این ایالت نشان‌دهنده پیشتازی جو بایدن، هرچند با اختلافی کم، نسبت به دونالد ترامپ است.

بیل استپین، مدیر ستاد انتخاباتی ترامپ در بیانیه‌ای گفت: «گزارش‌هایی در مورد بی‌نظمی در چندین شهرستان ویسکانسین مخابره شده است که تردیدهای جدی در مورد صحت نتایج ایجاد می‌کند».

او در مورد این «گزارش‌ها» توضیح بیشتری نداد اما اضافه کرد که «رئیس‌جمهوری حق درخواست بازشماری آرا را دارد و ما بلافاصله این کار را خواهیم کرد».

دونالد ترامپ در چند سخنرانی و پیام توئیتری، سلامت شمارش آرا این انتخابات را زیر سوال برده اما برای ادعای خود مدرکی ارائه نکرده است.

شمارش آرا انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در بسیاری از ایالت‌های این کشور بدون گزارش تخلفاتی عمده ادامه دارد و مقامات ایالتی می‌گویند ادعاهای وجود تخلف در شمارش آرا بی‌اساس است و تاکید می‌کنند که صندوق‌های آرا همچنان به‌ صورت قانونی شمارش می‌شوند.

ویسکانسین یکی از معدود ایالت‌هایی است که اکنون سرنوشت انتخابات ایالات متحده به نتایج آرا آن بستگی دارد.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا