بین‌المللی

انتقاد جمهوری‌خواهان به سخنان ترامپ بالا گرفت

با تقویت احتمال شکست ترامپ در انتخابات ۲۰۲۰، روند انتقادات جمهوری‌خواهان از رئیس جمهوری هم حزبی به دلیل سخنان غیردموکراتیک و خارج از عرف دیپلماتیک تشدید شده است.

به گزارش ایرنا از شبکه ان بی سی نیوز، این انتقادات بعد از آن رخ می دهد که دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا بامداد چهارشنبه بدون ارائه سند و مدرک مدعی پیروزی در انتخابات ۲۰۲۰ و خواهان توقف شمارش آرای در برخی از ایالت های کلیدی و سرنوشت ساز شد.

“میچ مکانل” رهبریت اکثر سنا که به ندرت از سیاست های ترامپ انتقاد میکرد، ساعاتی گذشته در جمع خبرنگاران گفت: ادعای پیروزی در انتخابات با درخواست پایان دادن به شمارش آرا متفاوت است.

“مارکو رابی” سناتور جمهوریخواه فلوریدا با انتقاد از سخنان ترامپ گفت: روزها سپری کردن برای شمارش آرای قانونی تقلب نیست.

“راب پورتمن” سناتور جمهوریخواه اوهایو در بیانیه ای با انتقاد از مواضع انتخاباتی ترامپ گفت: طبق قانون اساسی ما قانونگذاران ایالتی قوانین را تعیین می کنند و ایالت ها انتخابات ما را اداره می کنند. ما باید به این روند احترام بگذاریم و اطمینان حاصل کنیم که همه آرا مطابق با قوانین ایالتی شمارش می شوند.

مایک لی سناتور جمهوریخواه ایالت اوتاه نیز افزود: به نفع همگان است که از تنش عقب نشینی کنیم و به شمارندگان رأی اجازه دهید کار خود را انجام دهند.

ترامپ نامزد انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا صبح روز چهارشنبه به وقت محلی در سخنانی با ادعای پیروزی در انتخابات گفت: از مردم آمریکا تشکر می‌کنم که میلیون ها نفر به من رای دادند.

وی افزود که (رقیب)حرف‌هایی می‌زند که نشان از باخت در انتخابات دارد و می‌گوید که می‌خواهند به دادگاه مراجعه کنند. این همان چیزی بود که من از روز اول گفتم. انتخابات تمام شد و این یک تقلب بود. ما جشن خواهیم گرفت . من رک بگویم که این انتخابات را بردیم و این یک روزبزرگی است.

ترامپ تاکید کرد که وی به دیوان عالی مراجعه خواهد کرد تا اجازه افزودن برگه‌های آرا پس از بسته شدن محل های اخذ رای را ندهد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا