گوناگون

روزنامه آمریکایی: ترامپ به آسانی کنار نخواهد رفت

ترامپ ۷۶ روز وقت دارد تا از قدرت خود برای انتقام گرفتن از کسانی استفاده کند که او دشمن خود می‌پندارد….
نیویورک تایمز در یادداشتی نوشته است: اگر ترامپ مجبور شود کاخ سفید را در تاریخ ۲۰ ژانویه ترک کند، احتمالا بیش از آنچه که انتظار می‌رود مقاومت نشان خواهد داد. او دستکم ۶۸ میلیون رای آورد که پنج میلیون بیشتر از سال ۲۰۱۶ است و ۴۸ درصد آرای عمومی را شامل می‌شود که به معنی آن است، او نصف حمایت عمومی را به دست آورده است. این به او یک پایگاه قدرت می‌دهد تا نقش خود را ایفا کند، نقشی که دیگر روسای جمهور تک دوره‌ای همانند جیمی کارتر و بوش پدر ایفا نکردند.

حتی اگر روزهای ترامپ خود به عنوان نامزد ریاست جمهوری به پایان رسیده باشد، پیروی ۸۸ میلیون نفر از وی در توییتر به او بلندگویی می‌دهد تا صدایی با نفوذ در سمت راست داشته باشد و به طور بالقوه او را به یک تصمیم ساز بزرگ در میان جمهوری خواهان در حال ظهور تبدیل می کند.

«جف فلاک» سناتور سابق جمهوریخواه که در طول چهار سال گذشته از ترامپ فاصله گرفت، به نیویورک تایمز گفته است: «اگر چیزی از این نتایج انتخابات مشخص باشد این است که رئیس جمهور پیروان زیادی دارد و او قصد ندارد به زودی صحنه را ترک کند.»

بنابر بر نوشته نیویورک تایمز، ترامپ حتی ممکن است با استفاده از موقعیتی که به دست آورده، تلاش کند تا حزب جمهوریخواه را بر اساس دلخواه خود تغییر دهد. داشتن اطلاعات فوق العاده از طرفداران خود باعث می‌شود تا نامزدهای آینده بخواهند با نزدیک شدن به ترامپ از این مزیت استفاده کنند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا