گوناگون

شمارش آرا در ۵ ایالت کلیدی همچنان ادامه دارد

شمارش آرا انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در ایالت‌های باقی مانده و کلیدی همچنان ادامه دارد. مقامات انتخاباتی در آمریکا گفته‌اند ممکن است کار شمارش آرا پستی را روز‌های شنبه و یکشنبه هفته آینده نیز ادامه پیدا کند.

همه نگاه‌ها به نتایج شمارش آرا ایالت نوادا دوخته شده است. سومین روز پس از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در حالی سپری می‌شود که هنوز نتایج نهایی این انتخابات اعلام نشده است. مشارکت تعداد بسیار بالایی از رای دهندگان در این انتخابات از طریق رای گیری پستی کار شمارش و اعلام نتایج را با دشواری و تاخیر مواجه کرده است. در این بین، اما ایالت نوادا به ایالت کلیدی و مهم این دور از انتخابات آمریکا تبدیل شده است. چرا که این ایالت ۶ رای الکترال دارد و جو بایدن، نامزد دموکرات‌ها در این انتخابات نیز تنها به ۶ رای الکترال دیگر برای رسیدن به حد نصاب ۲۷۰ رای الکترال برای اعلام پیروزی در انتخابات نیاز دارد. ترامپ، رئیس جمهور کنونی آمریکا و نامزد جمهوری خواهان اکنون ۲۱۴ رای الکترال را کسب کرده است و برای پیروزی به کسب آرا الکترال ایالت‌های پنسیلوانیا، جورجیا، آلاسکا و کارولینای شمالی و باخت غیرمحتمل بایدن در نوادا و همچنین درخواست بازشماری آرا در چند ایالت دیگر که بایدن پیروز آنها بوده، نیاز دارد. امری که البته احتمال وقوع آن دشوار به نظر می‌رسد.

سه‌شنبه گذشته سوم نوامبر، انتخابات ریاست جمهوری آمریکا برگزار شد در این دوره از انتخابات، ۲۳۹ میلیون نفر از مردم آمریکا واجد شرایط رای‌دهی بودند. بیش از ۱۵۰ میلیون نفر در این دور از انتخابات شرکت کردند و ۲ نامزد اصلی حاضر در این رقابت‌ها هرکدام بیش از ۶۰ میلیون رای کسب کردند.

در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، مردم به طور غیرمستقیم رئیس جمهور این کشور را انتخاب می‌کنند و نمایندگان هر ایالت یا همان الکترال کالج در نتیجه آراء مردم، رئیس جمهور را انتخاب می‌کنند. هر ایالت در آمریکا با توجه به تعداد نمایندگانی که در این مجمع دارد از اهمیت ویژه‌ای در روند تعیین رئیس جمهور جدید این کشور ایفا می‌کند.

در این انتخابات رقابت سنگین و فشرده‌ای از ماه‌ها قبل میان دونالد ترامپ رئیس جمهور کنونی آمریکا و جو بایدن، نامزد دموکرات‌ها و معاون رئیس جمهور سابق این کشور آغاز شده بود و این انتخابات به گفته تحلیلگران یکی از مهمترین انتخابات طول تاریخ آمریکا محسوب می‌شود. دو نامزد رقابت‌های انتخاباتی آمریکا از ماه‌ها پیش معاونین خود را نیز انتخاب کرده بودند و مایک پنس در کنار ترامپ و کاملا هریس در کنار بایدن در این رقابت‌ها حضور داشتند.

تازه‌ترین نتایج انتخابات آمریکا

۲:۲۱  وضعیت جدید شمارش آرا در آمریکا

پنسیلوانیا: شمارش ۹۲ درصد آرا – ترامپ ۵۰.۲ درصد و بایدن ۴۸.۵ درصد

جورجیا: شمارش ۹۸ درصد آرا – ترامپ ۴۹.۵ درصد و بایدن ۴۹.۲ درصد

کارولینای شمالی: شمارش ۹۵ درصد آرا – ترامپ ۵۰ درصد و بایدن ۴۸.۶ درصد

آریزونا: شمارش ۸۶ درصد آرا – ترامپ ۴۸.۱ درصد و بایدن ۵۰.۵ درصد

نوادا: شمارش ۸۷ درصد آرا – ترامپ ۴۸.۵ درصد و بایدن ۴۹.۵ درصد آرا

به گزارش رویداد‌۲۴، شمارش آرا در این ۵ ایالت همچنان ادامه دارند و برخی از آن‌ها در فرآیندی موسوم به قضاوت آرا مورد بررسی دقیق‌تری قرار می‌گیرند.

بر اساس آخرین اخبار، بایدن با اخذ تنها ۶ رأی الکترال دیگر می‌تواند پیروز رقابت شود اما ترامپ و کارازار این رئیس جمهور مدام بر تقلب صورت گرفته در انتخابات اصرار دارند و خواهان توقف شمارش آرا هستند.

۲:۲۰ مشاور پیشین ترامپ: اگر او ببازد، ۲۰۲۴ برمی گردد

۱:۵۲ بایدن ٩۵٠٠ رای تا رسیدن به ترامپ در جورجیا

آخرین شمارش آرای ایالت جورجیا نشان می‌دهد جو بایدن نامزد دموکرات برای رسیدن به ترامپ ٩۵٠٠ رای فاصله دارد. تاکنون ٩٩ درصد آرای این ایالت شمارش شده است.

از طرف دیگر بایدن با سرعتی نسبتا زیاد در حال نزدیک کردن خود به ترامپ در ایالت پنسیلوانیاست و در حال حاضر و پس از شمارش ٨٨ درصد آرای این ایالت، کمی بیش از ٩٠ هزار رای تا رییس‌جمهور آمریکا فاصله دارد.

۱:۴۱ بایدن: شک نداریم پیروز انتخابات هستیم

جو بایدن نامزد دموکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در نشست خبری در ایالت دلاور: تلاش برای شمارش همه آرا ادامه دارد و من و کامالا هریس احساس خوبی در مورد وضعیت فعلی داریم.

وی افزود: ما در مورد وضعیت خود احساس خوبی داریم و همه را به آرامش و صبر دعوت می کنیم. ما شک نداریم که در انتخابات پیروز خواهیم شد. خواهان شمارش همه آرا هستیم.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا