گوناگون

حمایت سناتورهای ارشد از ترامپ

 

دو سناتور ارشد جمهوریخواه از گفته های رئیس جمهور آمریکا مبنی بر تقلب در انتخابات ریاست جمهوری توسط دموکراتها حمایت کردند. ترامپ هم گفته: دیوان عالی باید تصمیم گیری کند….
به گزارش خبرگزاری فرانسه، دو سناتور ارشد در سنای آمریکا هشدار دادند در صورتی که نتایج انتخابات ریاست جمهوری به نفع رئیس جمهور نباشد، جمهوریخواهان ممکن است مشروعیت نتایج را رد کنند.

لیندزی گراهام و تد کروز دو سناتور جمهوریخواه در گفتگو با شبکه فاکس نیوز به شدت از رئیس جمهور حمایت کردند. لیندزی گراهام که سه شنبه پس از رقابتی دشوار در ایالت کارولینای جنوبی بار دیگر به مجلس سنا راه یافت گفت من امشب اینجا هستم تا همان طور که ترامپ از من حمایت کرد من نیز از او حمایت کنم.

تد کروز هم در برنامه شان هنتی که یکی از برنامه‌های محبوب ترامپ است گفت من می‌توانم به شما بگویم رئیس جمهور خشمگین است و من هم خشمگینم. رای دهندگان هم باید خشمگین باشند.

سناتور کروز پیشتر اعلام کرده بود که دادستان پنسیلوانیا دستور داده است که همه آرا شمرده شوند تا بایدن پیروز شود. در حالی که ستاد ترامپ خواستار آن است که ناظرانش بتوانند از نزدیک عملیات شمارش آرا در پنسیلوانیا را دنبال کنند .

این سناتور جمهوریخواه تاکید کرد ما حالا باید وارد شویم.

سناتور لیندزی گراهام در این باره گفت انتخابات در فیلادلفیا بسیار شرورانه است. برای چه آن‌ها از ورود افراد جلوگیری می‌کنند؟ زیرا نمی‌خواهند مردم کاری را که انجام می‌دهند ببینند.

در پی اظهارات این دو سناتور ارشد جمهوریخواه، ترامپ در توئیتی نوشت: من به راحتی با رای گیری قانونی برنده انتخابات ریاست جمهوری آمریکا می‌شوم. به ناظران انتخاباتی به هیچ شکل و روشی اجازه حضور ندادند تا کار خود را انجام دهند و از این رو آرایی که در این مدت اخذ شده اند باید غیرقانونی قلمداد شوند. دیوان عالی باید تصمیم گیری کند.

نمی ‌گذاریم انتخابات را بدزدند

رئیس جمهوری آمریکا و نامزد حزب جمهوریخواه در انتخابات ریاست جمهوری، مدعی به سرقت رفتن انتخابات و وقوع تقلب گسترده در این رویداد مهم شد و گفت: نمی‌گذاریم انتخابات را بدزدند.

ترامپ که پنج شنبه شب از کاخ سفید برای مردم آمریکا صحبت می کرد، با حمله شدید به کارزار تبلیغاتی دموکرات‌ها گفت: اگر فقط آرای قانونی شمرده شوند، ما پیروزیم، اما اگر رای های غیرقانونی شمرده شود، انتخابات از ما دزدیده شده است. آنها تلاش می کنند بطور مصنوعی نتیجه را عوض کنند.

ترامپ همچنین با حمله شدید به بنگاه های نظرسنجی که آنها را همدست دموکرات‌ها معرفی کرد، گفت: نظرسنجی های مهندسی شده سعی داشتند نشان دهند که مثلا رقیب من با چند درصد اختلاف در فلوریدا به پیروزی می رسد در صورتیکه من به پیروزی رسیدم. اینها همه در تلاش بودند که ملت را مایوس کنند که رای ندهند.

رئیس جمهور آمریکا افزود: هیچ موج آبی (رنگ دموکرات‌ها) در کار نبود و برخلاف آنچه تبلیغ می‌کردند، موج بزرگ قرمز (رنگ جمهوریخواهان) در کار بود و این را رسانه‌ها اذعان کردند.

ترامپ سیستم انتخاباتی آمریکا را ناکارآمد و رای گیری پستی را باعث بروز تقلب در آن دانست. او دلیل برگزاری رای گیری پستی را عدم باور دموکراتها به پیروزی عنوان کرد.

وی ادامه داد: خیلی از آرا با تاخیر واصل شدند. در بسیاری از ایالت ها ما خیلی فاصله داشتیم و جلو بودیم مثل کارولینای شمالی که البته هنوز هم جلو تریم ولی ناگهان برگه های رای گیری اضافه شد. منتظر شدند ببینند چقدر رای نیاز دارند بعد دست به کار شدند و رای‌ها را آوردند.

ترامپ افزود: مشخص نیست چرا رای‌های پستی به نفع دموکرات‌ها است. کسانی که در ایالت‌های باقی‌مانده فعال هستند، دموکرات هستند و در حالیکه ما در حال برنده شدن بودیم، اجازه ندادند ناظران ما در آن حضور یابند و حتی وقتی حاضر شدند، گفتند که باید از فاصله زیاد در آنجا حضور داشته باشند.

رئیس جمهور آمریکا گفت: هدف ما این است که از صداقت و درستی انتخابات صیانت کنیم. ما نمی توانیم سکوت کنیم. نمی‌گذاریم انتخابات را بدزدند. اجازه نمی دهم چنین مسله ای برای آمریکا اتفاق بیفتد. انتظار دارم که دیوان عالی روند غیرقانونی آنها را متوقف کند.

در همین حال یک مقام ارشد کمپین ترامپ به خبرنگار تلویزیون دولتی فرانسه گفت: این موضوع را رها نخواهیم کرد و آن را برای رسیدگی به دیوان عالی آمریکا خواهیم برد.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا