حقوق بشر

مفهوم« عدالت» در رژیم «ولایت فقیه»

مفهوم عدالت در  «اسلام سیاسی» می توان چنین توصیف کرد: کسانی  که صدای خود را به گوش دیگران می‌رسانند بکشید و بقیه را یا در زندان بیندازید و شلاق بزنید و یا جریمه مالی کنید. چند روز پیش، حکم محکومیت ۶٣ معترض بهبهانی توسط دادگاه کیفری این شهر صادر شد. در مجموع، آنها در انتظار ١٠٩سال زندان و ٢۵٩٠ضربه شلاق هستند. در حالی که ٩٠درصد مردم در مضیقه اقتصادی بسر می برند، آنها هر یک از این اشخاص را ٣میلیون تومان جریمه کردند، که این مبلغ بیش از حداقل دستمزد ماهانه یک کارگر در ایران است. عدالت به ‌خوبی انجام شد…
 رژیم «ولایت فقیه »جذام بین‌المللی

خبرگزاری بلومبرگ پیش تر در گزارشی نوشته بود: رژیم حاکم بر ایران یک جذام بین‌المللی باقی مانده و ایرانی ها بالکل ایمانشان را به این رژیم از دست داده‌اند و برای خامنه‌ای دادن شانس به یک سپاهی جهت حفظ میراثش در پست ریاست جمهوری ممکن است غیرمنطقی‌ترین کار باشد.

بلومبرگ در این گزارش با عنوان “رئیس جمهور بعدی (رژیم) ایران ممکن است یک فرد نظامی باشد” افزود: پیروزی نامزدی از سپاه پاسداران برای پست ریاست جمهوری در حکومت مذهبی ایران یک گسست از سنت موجود خواهد بود. نشانه‌های اولیه حاکیست پاسدار حسین دهقان کاندیدای جلودار است. دو نفر دیگر پرویز فتاح و سعید محمد نام دارند که هر دو از سپاه پاسداران هستند .فتاح در حال حاضر “بنیاد مستضعفان” را اداره می‌کند که توسط خامنه‌ای کنترل می‌شود و سعید محمد هم اداره تشکیلاتی بنام “خاتم‌الانبیا” را در دست دارد.

بلومبرگ در ادامه نوشت: رسیدن یک فرد نظامی به پست ریاست جمهوری و آن هم از سپاه پاسداران به کنترلی که بر این نهاد نظامی بوده خاتمه می‌دهد و علاوه بر این خصومت با آمریکا را عمیق‌تر می‌سازد که سپاه پاسداران را سازمانی تروریستی اعلام کرده و خیلی از فرماندهان آن هدف تحریم‌های آمریکا قرار گرفته اند. این همان نهادی است که خامنه‌ای از آن برای سرکوب نارضایتی‌ها در داخل و تهدید علیه دشمنان نظام در خارج استفاده می‌کند».

بلومبرگ در ادامه افزود: به نظر می رسد ابراهیم رئیسی نیز که هم اکنون ریاست قوه قضاییه را بر عهده دارد، برای جایگزینی ولی فقیه آماده می‌شود.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا