اخبار

انتخابات آمریکا؛ بایدن بعد از جورجیا در پنسیلوانیا هم از ترامپ پیش افتاد

شمارش آراء در چهار ایالت کلیدی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در حالی ادامه دارد که جو بایدن در دو ایالت جورجیا و پنسیلوانیا از دونالد ترامپ، رئیس جمهوری کنونی این کشور پیش افتاده است….
نامزد دموکرات ها که تاکنون ۲۶۴ رای الکترال به دست آورده است با پیروزی در هر کدام از ایالت های باقی مانده پیروز انتخابات خواهد شد. در مقابل دونالد ترامپ مسیر بسیار دشوارتری در پیش دارد و برای راهیابی مجدد به کاخ سفید باید بتواند با پیروزی در پنسیلوانیا ۲۰ رای الکترال این ایالت را کسب کند. هر چند پیروزی در پنسیلوانیا هم برای دونالد ترامپ کافی نخواهد بود. او علاوه بر پنسیلوانیا به پیروزی در دو ایالت دیگر نیز نیاز دارد تا بتواند تعداد آرای الکترال خود را به ۲۷۰ برساند.

هر کدام از نامزدها که ۲۷۰ رای در کالج الکترال کسب کند رئیس جمهوری آینده ایالات متحده خواهد بود.

جو بایدن خواستار شمارش همه آراء شده است اما دونالد ترامپ روز پنجشنبه گفت که اگر آرای قانونی شمارش شوند برنده انتخابات خواهد بود. نامزد جمهوریخواهان از پیش از انتخابات از منتقدان آرای ارسالی با پست بود. هواداران جو بایدن به طرز چشمگیری بیشتر از طرفداران دونالد ترامپ مشارکت با ارسال آراء را به مشارکت حضوری در حوزه های رای گیری ترجیح دادند.

بایدن در پنسیلوانیا پیش افتاد

آخرین نتیجه منتشرشده از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در ایالت پنسیلوانیا نشان می‌دهد که جو بایدن در این ایالت از با دونالد ترامپ پیش افتاده و فاصله ی خود با او را افزایش داده است. جو بایدن اکنون با ۶ هزار و ۷۳۷ رای از دونالد ترامپ در این ایالت پیش افتاده است. نامزد دموکرات‌ها در صورت پیروزی در پنسیلوانیا با کسب ۲۰ رای الکترال این ایالت رئیس‌جمهوری آینده آمریکا خواهد بود. تخمین زده می‌شود که هنوز حدود ۱۶۰ هزار رای در پنسیلوانیا شمرده نشده است.

فاصله بایدن با ترامپ در جورجیا افزایش یافت

آخرین نتیجه منتشرشده از انتخابات در ایالت جورجیا نشان می‌دهد که جو بایدن دو میلیون و ۴۴۹ هزار و ۵۸۰ رای به دست آورده است. در مقابل دونالد ترامپ دو میلیون و ۴۴۸ هزار و ۴۸۴ رای کسب کرده است. به این ترتیب فاصله جو بایدن و دونالد ترامپ در جورجیا به ۱۰۹۶ رای رسید. جو بایدن در صورت پیروزی در این ایالت رئیس‌جمهوری آینده آمریکا خواهد بود.

 

آخرین وضعیت شمارش آرا در چهار ایالت

جورجیا (شمارش ۹۹ درصد آرا) بایدن با هزار و ۹۸ رای بیشتر پیش افتاد.

پنسیلوانیا (شمارش ۹۵ درصد آرا) بایدن با شش هزار و ۸۱۷ رای بیشتر پیش افتاد.

نوادا (شمارش ۸۹ درصد آرا) بایدن با ۱۱ هزار و ۴۳۸ رای پیشتاز است.

آریزونا (شمارش ۹۰ درصد آرا) بایدن با ۴۷ هزار و ۵۲ رای پیشتاز است.

دادگاه میشیگان شکایت ستاد انتخاباتی ترامپ را رد کرد

قاضی دادگاهی در ایالت میشیگان شکایت کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ در رابطه با این مناقشه را که جمهوری‌خواهان نظارتی بر شمارش آرای پستی نداشتند، رد کرد.

قاضی سینتیا استپنس عنوان کرد که این شکایت عصر چهارشنبه و یک ساعت قبل از شمارش آخرین آرا ثبت شده است.

او همچنین گفت که جمهوری‌خواهان به اشتباه از جاسلین بنسون، مسئول امور انتخاباتی ایالت مشیگان شکایت کرده‌اند، چرا که او به‌رغم مسئولیتش به عنوان رئیس امور انتخاباتی، کنترلی بر جزئیات شماری آرای محلی ندارد.

دادگاه جورجیا نیز شکایت انتخاباتی ترامپ را رد کرد

بعد از رد شکایت دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا، مربوط به ادعای «تقلب انتخاباتی» در ایالات میشیگان، شکایت مشابه ستاد انتخاباتی ترامپ در ایالات جورجیا نیز توسط قاضی دادگاه این ایالت رد شد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، قاضی دادگاه ایالت جورجیا روز پنج‌شنبه ادعای کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ را رد کرد.

این گزارش می‌افزاید اکنون ستاد انتخاباتی آقای ترامپ به دنبال اقامه دعوی پیرامون ادعای «تقلب انتخاباتی» در ایالت نوادا است که اتفاقاً شمارش آرا در این ایالت ادامه دارد.

آدام لکسالت، دادستان نوادا از حزب جمهوری‌خواه، مدعی شده است که آرای برخی از کسانی که فوت کرده‌اند نیز محاسبه شده و هزاران نفر از کسانی که آرای آنها در شهر کلارک شمارش شده، قبلاً به خاطر شیوع کرونا این شهر را ترک کرده بوده‌اند.

رویترز می‌نویسد نه آقای لکسالت و نه دیگر حامیان و نمایندگان کمپین انتخاباتی ترامپ دربارهٔ ادعای خود دلیل و شواهدی ارائه نکردند.

آقای لکسالت می‌گوید در رابطه با این موضوع از دادگاه نوادا درخواست خواهد شد که شمارش آرای این ایالت را متوقف کند.

مقام‌های انتخاباتی ایالات متحده بر صحت شمارش آرا تاکید دارند و موردی از تخلف گزارش نشده است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا