اخبار

آخرین خبرها از انتخابات آمریکا

جو بایدن، نامزد دموکرات‌ها ابراز امیدواری کرده است که امروز اعلام پیروزی کند. در برخی ایالت‌ها تفاوت نتایج چنان کم است که دستور شمارش دوباره آرا داده شده است. ترامپ به بایدن هشدار داد خود را رئیس جمهور اعلام نکند. جو بایدن، نامزد حزب دموکرات که تا این لحظه احتمال پیروزی او در انتخابات می‌رود، از آمریکایی‌ها خواست تا صبر پیشه کنند…….

جو بایدن جمعه شب در شهر ولمینگتون درایالت دلاور− در حالیکه کاملا هریس، یارانتخاباتی‌اش، در کنار او بود − سخنرانی کرد. او در این سخنرانی خواهان وحدت مردم کشور شد.

بایدن گفت که باید «خشم و اهریمن‌سازی را پشت سر بگذاریم»

به گزارش سایت زمانه، جو بایدن که در صورت پیروزی می‌تواند بیستم ژانویه به‌عنوان چهل و ششمین رییس جمهوری آمریکا سوگند یاد کند، در حالیکه که در شمارش آرا از رقیبش دونالد ترامپ جلوتر است حاضر به اعلام پیروزی نشد و گفت که هنوز وقت اعلام نتیجه نهایی و پیروزی نیست ، اما رقابت را خواهد برد.

او به طرفدارانش اطمینان داد که اولویت او بهداشت عمومی و کنترل بیماری کووید-۱۹ و اقتصاد است و در این رابطه با متخصصان دیدار کرده است.

شمارش آرا

شمارش آرا در ۵ ایالت سرنوشت‌ساز جورجیا، کارولینای شمالی، آریزونا، نوادا و پنسیلوانیا همچنان ادامه دارد.

تا  بامداد شنبه به وقت واشنگتن‌دی‌سی ( ۱ بعد از ظهر به وقت تهران) ،  جو بایدن با ۷۴ میلیون و ۳۹۰ هزار رأی عمومی و ۲۵۳  رأی الکترال از دونالد ترامپ  با ۷۰ میلیون و ۲۰۶ هزار رای عمومی و ۲۱۴ رأی الکترال پیش است.

 هر نامزدی که دستکم ۲۷۰  رأی الکترال را کسب کند برنده انتخابات است.

آخرین نتایج

بایدن و ترامپ در دو ایالت جورحیا و پنسلوانیا شانه به شانه جلو می‌روند.

 جو بایدن با اختلاف اندکی در جورجیا از ترامپ جلوتر است، و در ایالت‌های پنسیلوانیا، آریزونا و نوادا نیز از ترامپ پیش است . دونالد ترامپ درایالت کارولینای شمالی از بایدن جلوتر است.

آریزونا

حدود ۹۷ درصد آرا شمرده شده و در حلی‌که هنوز حدود ۱۸۰ هزار رأی شمارش نشده، بایدن بیش از ۲۹ هزار رأی از ترامپ جلوتر است. آرایی که روز انتخابات به صندوق ریخته شده همگی شمارش شده و آرای باقی‌مانده آرای پستی است که دوشنبه و سه شنبه به مراکز اخذ رأی رسیده است.

جورجیا

بیش از ۹۸ درصد آرا شمرده شده و  بایدن حدود ۷۲۰۰ رأی از ترامپ جلوتر است. از آن‌جا که تعداد آرای دو نامزد بسیار  به هم نزدیک است، احتمال بازشماری آرا در این ایالت می‌رود.

پنسیلوانیا

حدود ۹۶ درصد آرا شمرده شده و در حالیکه شمارش  حدود ۸۳ هزار رأی مانده است، بایدن با اختلاف  ۲۸ هزار رأی از ترامپ جلوتر است.

سناریوهای پیروزی 

سناریوهای پیش روی بایدن

برای پیروزی در انتخابات بایدن لازم است رأی دو ایالت از  یکی از این ۴ ایالت ( آریزونا، کارولینای شمالی، نوادا و جورجیا را ببرد.

راه دیگری پیروزی برای بایدن بردن رأی ایالت پنسیلوانیاست.

سناریوهای پیش روی ترامپ

ترامپ برای پیروزی در انتخابات به رأی ۳ ایالت از این ۴ ایالت ( آریزونا، کارولینای شمالی، نوادا و جورجیا)  به علاوه رأی ایالت پنسیلوانیا نیاز دارد .

رییس جمهور بعدی روز بیستم ژانویه بر روی پله‌های ساختمان کاپیتول (کنگره) در پایتخت  سوگند یاد می کند و سپس راهی کاخ سفید به آدرس شماره ۱۶۰۰ خیابان پنسیلوانیا در شهر واشنگتن دی‌سی می‌شود تا ۴ سال رییس جمهور آمریکا باشد.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا