حقوق بشر

نسرین ستوده به مرخصی آمد

رضا خندان، همسر نسرین ستوده روز گذشته در صفحه فیسبوک خود نوشت: «به دنبال انصراف شاکی پرونده مهراوه از پیگیری شکایت خود، قرار منع تعقیب صادر و پرونده مهراوه بسته شد. با بسته شدن پرونده مهراوه، نسرین تصمیم گرفت ملاقات خود را از سر بگیرد. پس از ۱۱ هفته اعتصاب ملاقات، او را برای اولین بار در زندان قرچک ملاقات کردم. وضعیت جسمی خوبی ندارد و ما در تلاش برای گرفتن مرخصی درمانی برای او هستیم.»…

سایت زیتون نوشت: خبرگزاری میزان٬ ارگان خبری قوه قضاییه٬ خبر از به مرخصی آمدن نسرین ستوده داد.

بر اساس این خبر نسرین ستوده که در یکی از جرایم عمومی به حبس محکوم شده با موافقت دادیار ناظر بر زندان زنان به مرخصی رفت.
نسرین ستوده٬ وکیل زندانی٬ ۲۹ مهرماه از اوین به زندان قرچک ورامین منتقل شده بود. به نوشته رضا خندان٬ همسر این زندانی سیاسی٬ به او گفته شده که خود را برای رفتن به بیمارستان آماده کند اما او را به زندان قرچک برده‌اند.

نسرین ستوده اخیرا به دلیل اعتصاب غذا و مشکل قلبی به بیمارستان منتقل شده بود اما پس از چند روز علیرغم اصرار پزشکان بر بدحالی او دوباره به زندان منتقل شد.

این وکیل زندانی از خرداد سال ۹۷ در زندان است. دستگاه قضایی جمهوری اسلامی او را با اتهاماتی چون “تبانی علیه امنیت ملی”، “فعالیت تبلیغی علیه نظام” یا “مخالفت با مجازات اعدام”، درمجموع به ۳۳ سال حبس محکوم کرده که طبق قانون مجازات اسلامی، ۱۲ سال آن قابل اجراست.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا