بین‌المللی

چین ۶۹۰ میلیارد دلار سرمایه خارجی جذب کرد

وزارت بازرگانی چین اعلام کرد این کشور در قالب برنامه ۵ ساله توسعه (۲۰۱۶ – ۲۰۲۰) در مجموع ۶۹۰ میلیارد دلار سرمایه خارجی جذب کرده است.

همدلی: به گزارش روز شنبه وزارت بازرگانی چین، در ۵سال گذشته، میزان صادرات شرکت‌های خارجی مستقر در چین به دیگر کشورها به ۳ هزار و ۹۰۰ میلیارد دلار رسیده است که ۴۱.۷ درصد صادرات کل چین را شامل می‌شود.

بر پایه این گزارش، مالیات دریافت شده از این شرکت‌ها توسط چین نیز حدود ۱۹.۳ درصد کل درآمد مالیاتی این کشور را در بر گرفته است. این شرکت‌ها حدود ۴۰ میلیون شغل در چین ایجاد کرده اند. چین با هدف جذب سرمایه گذاری، ابتدای سال جاری میلادی فهرست موارد منفی دسترسی سرمایه گذاران خارجی را کاهش داد در فهرست جدید، تعداد موارد منفی دسترسی سرمایه گذاران خارجی در چین کاهش یافته و محدودیت‌های دسترسی سرمایه گذاران خارجی به بازار این کشور هم کمتر شده است.

بر اساس این فهرست، در حوزه صنایع خدماتی، زمینه‌های مهمی مانند خدمات مالی، زیرساخت و حمل و نقل به روی سرمایه گذاران خارجی گشوده شده و محدودیت‌ها در مورد درصد سهام خارجی در شرکت‌های فعال در زمینه‌های اوراق بهادار، مدیریت صندوق‌های سرمایه گذاری کالاهای آتی و بیمه عمر برداشته شده است. گزارش‌ها حاکی است در چارچوب این فهرست، همه محدودیت‌های دسترسی سرمایه‌گذاران خارجی به زمینه امور مالی چین نیز از بین خواهد رفت.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا