گوناگون

انتقال غیرقانونی بیماران از مراکز درمانی تامین اجتماعی به بخش خصوصی

یک فعال کارگری در قزوین می‌گوید برخی پزشکان در بیمارستان‌های ملکی تامین اجتماعی بیماران را به بیمارستان‌های خصوصی و مطب‌های خود هدایت می‌کنند تا از آنها هزینه‌های بالاتری دریافت کنند.

«عیدعلی کریمی» در گفتگو با ایلنا گفت: برخی پزشکان بیمارستان‌های ملکی تامین اجتماعی در قزوین با ایجاد واهمه در بین بیماران به بهانه‌ی کرونا، آنها را به بیمارستان‌های خصوصی و مطب‌های خود هدایت می‌کنند تا با تعرفه خصوصی از آنها هزینه بگیرند.

دبیر خانه کارگر قزوین ادامه داد: متاسفانه همزمان با شدت گرفتن ویروس کرونا، گزارش‌هایی از جانب برخی بیماران بیمارستان‌های ملکی تامین اجتماعی که غالبا کارگران و بازنشستگان هستند، به گوش می‌رسد مبنی بر اینکه که بعد از مراجعه به بیمارستان‌های ملکی تامین اجتماعی، به بخش خصوصی بازگردانده می‌شود و کسی هم در این زمینه پاسخگو نیست.

این فعال کارگری با درخواست از مدیریت درمان تامین اجتماعی قزوین برای پیگیری این موضوع گفت: پزشکان بیمارستان‌های تامین اجتماعی اجازه ندارند به خاطر داشتن بیمه تکمیلی؛ بیماران به بیمارستان‌های خصوصی و مطب‌های خود ارجاع دهند. این کار ممنوع است و باید با این پزشکان برخورد شود.

به گفته وی؛ در چنین شرایطی گاهی داشتن بیمه‌های تکمیلی تبدیل به دغدغه بیماران می‌شود به گونه‌ای که بیمار نمی‌داند آیا داشتن بیمه تکمیلی را به پزشک معالج خود اطلاع دهد یا آن را پنهان کند.

کریمی با انتقاد از اینکه اکثر پزشکان همزمان در چند بیمارستان خصوصی و دولتی همزمان فعالیت دارند، افزود: با وجود اینکه منع فعالیت همزمان پزشکان در بخش دولتی و خصوصی اتفاق تازه‌ای نیست و سال‌ها این بحث در رسانه‌ها و افکار عمومی موافقان و مخالفان خود را داشته، اما آیا پزشکان برتری خاصی به سایر شاغلان دارند که باید همزمان جدا از مطب‌های خود، در چند بیمارستان دولتی و خصوصی فعالیت کنند و اقدام به دریافت تعرفه‌های بالاتر از عرف از بیماران کنند.

دبیر خانه کارگر قزوین با اشاره به اینکه هیچ مقام مسئولی در بیمارستان‌های تامین اجتماعی پاسخگوی کاهش خدمات درمانی بیماران نیست، افزود: مدیران این بیمارستان‌ها در پاسخ به سوال بیمارانی که به کاهش خدمات معترض هستند، فقط می‌گویند بیشتر از این در توان ما و امکانات بیمارستان نیست.

کریمی در خاتمه با تاکید بر اینکه نظارت مسئولان و ناظران حوزه درمان تامین اجتماعی در قزوین باید بیشتر شود، افزود: تاکنون پیگیری‌ها و مکاتبات زیادی برای رفع مشکلات ارجاع بیماران به مراکز درمان خصوصی انجام شده اما نتیجه‌ای نداشته است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا