اخبار

آغاز “سیل تحریم‌های جدید” آمریکا علیه ایران

آمریکا چهار فرد و شش شرکت را به اتهام خرید اقلام حساس برای شرکت صنایع مخابرات ایران تحریم کرد. وزارت خزانه‌داری آمریکا این اشخاص و شرکت‌ها را در راستای سیاست “فشار حداکثری” علیه ایران توسط دولت ترامپ اعمال کرد….

پس از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا دولت ترامپ تهدید کرد که “سیلی از تحریم‌های جدید” در راه است و هرهفته یک تحریم جدید علیه ایران وضع خواهد کرد.

الیوت آبرامز، نماینده امور ایران و ونزوئلا در وزارت خارجه آمریکا در سفر روز یکشنبه ۱۸ آبان (۸ نوامبر) خود به اسرائیل در دیدار با مقامات اسرائیلی درباره این تحریم‌ها سخن گفت.

به گزارش دویچه وله، وزارت خزانه‌داری آمریکا این تهدیدها را اکنون عملی کرده و اتباع ایران و تایوان و چندین شرکت مستقر در ایران، سنگاپور، چین و هنگ‌کنگ را در فهرست تحریم‌های خود قرار داد.

به گفته وزارت خزانه‌داری آمریکا افراد و شرکت‌های تحریم شده “شبکه خرید برای یک شرکت نظامی ایران” بوده‌اند و “اقلام بسیار حساس” برای شرکت “صنایع مخابراتی ایران” خریداری می‌کردند.

وزارت خزانه‌داری شرکت صنایع مخابراتی ایران را به عنوان یک شرکت نظامی می‌شناسد. این شرکت در سال ۲۰۰۸ در آمریکا و دو سال بعد در اتحادیه اروپا تحریم شده است.

در فهرست اشخاص تحریم‌شده وزارت خزانه‌داری آمریکا نام دو ایرانی به نام‌های محمد بنی‌هاشمی و محمد سلطان‌محمدی تبعه ایران، چین‌هوا هوانگ، شی می سان تبعه تایوان نیز به چشم می‌خورد.

در فهرست شرکت‌های تحریم شده نیز نام و محل استقرار این شرکت‌ها  به صراحت اعلام شده است.

تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران درست چند روز پس از انتخابات ریاست جمهوری وضع شده است. لغو این تحریم‌ها برای دولت جدید ایالات متحده سخت خواه بود چونکه گفته می‌شود این تحریمها در ارتباط با برجام نبوده است.

جو بایدن پیش از انتخابات در مصاحبه خود با فرستنده خبری “سی‌ان‌ان” در ماه سپتامبر اعلام کرده بود که در صورت پیروزی در انتخابات آمریکا، این کشور بار دیگر به توافق هسته‌ای با ایران باز خواهد گشت.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا