حقوق بشر

دستگیری و بازجویی گسترده شهروندان روستای زردویی پاوه در پی درگیری با نیروی انتظامی + فیلم

بنا به خبرهای رسیده از پاوه، در پی درگیری با نیروی انتظامی و شهروندان روستای زردویی پاوه، تعدادی از شهروندان این روستا دستگیر و مورد بازجویی قرار گرفته‌اند….

این بازداشت‌ها و بازجویی گسترده جوانان و شهروندان روستای زردویی پاوه به دنبال حمایت از کاسب‌کاران و درگیری با نیروی انتظامی صورت گرفته است.

به گزارش سازمان حقوق بشری هه‌نگاو، روز سه‌شنبه ۲۰ آبان ماه ۹۹، دست‌کم ۱۰ شهروند از اهالی روستای زردویی از توابع بخش باینگان پاوه، به اطلاعات سپاه احضار و ۵ نفر از این شهروندان به نام‌های بلال بابایی (دهیار)، بهنام ویسی، یاسر حیدری، احمد بیابانی و سمکو حیدری بازداشت شده‌اند.

بنا به این گزارش، سمکو حیدری غروب همان روز با وثیقه آزاد و چهار شهروند دیگر به مکان نامعلومی منتقل شده‌اند.

یکی از شهروندان این روستا گفته است: «پنج شهروند دیگر به نام‌های قادر عزیزی، هلاله عزیزی، دنیا عزیزی، کوفیه حیدری و زهرا حیدری که بیشتر از زنان روستا هستند، احضار شده و با وثیقه، موقتا تا روز شنبه ۲۴ آبان ماه آزاد شده‌اند.»

لازم به یادآوری است که روز پنجشنبه ۱۵ آبان ماه ۹۹، نیروهای انتظامی برای توقیف و ضبط احشام کاسب‌کاران کرد به روستای زردویی پاوه حمله کرده که با واکنش و حمایت مردم به ویژه زنان روستا از کاسب‌کاران، موفق به غارت احشام نشدند و جوانان نیروی انتظامی را وادار به عقب‌نشینی از این روستا نمودند.

این حمله مسلحانه و گستاخی نیروی انتظامی، زنان روستا را وادار نمود تا با سد کردن راه عبور خودروها، اقدام به پایین آوردن احشام کاسب‌کاران از پشت کامیون‌های نیروی انتظامی نموده و به خودروهای آنها خساراتی وارد نمایند.

در این درگیری با نیروهای انتظامی برای پراکنده کردن مردم معترض و ایجاد رعب و وحشت، اقدام به تیراندازی هوایی نموده بود.

نیروی انتظامی در همدستی با قوه قضاییه تلاش می‌کند با بازداشت و احضار اهالی روستا و شهروندان و با ایجاد رعب و وحشت، مانع از ایجاد شکل‌گیری چنین اعتراضاتی شود.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا